KTM 690 Enduro R (2022)

Vlastník random99
Vloženo 18.4.2022
Aktualizováno 18.4.2022

Po 1 roce ježdění na Hondě CRF 300L jsem věděl, že chci to samé ale výkonnější. Jen jsem zvažoval, zda Enduro nebo Supermoto - univerzálnost zvítězila.

Motorka koupena od KTM-racer (Frýdek-Místek)

První dojmy - Vysoká jako prase, ale jede parádně i když ještě zajíždím. Vibrace motoru jdou do řidítek - uvidím, jak mi to časem bude vadit, když tak pořeším měkkými gripy a uchycením řidítek. Podvozek přesný a dost tvrdý. Stejně jako sedlo.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo rád jezdí i off road, nepotřebuje ujet tisíce km za den, často jezdí jen tak kolem komína a rád si zablbne.

Doplňky na motorce - Kryt motoru, blastry, nosič.

Před 6 lety jsem měl KTM 690 Supermoto a byl to skvělý stroj - lehký, výkonný a radost jezdit. Jen ty vibrace mi na delších trasách vadily. Tehdy jsem si říkal, že kdyby to byl dvojvál se stejnou vahou, byl by to ideál. Nicméně nic takového není ani dnes. Ale pokrok jde vpřed a tak dnešní 690 má motor s menšími vibracemi (i když stále znatelnými) ale je to motorka výkonná a univerzální a to se mi na ni líbí.

Pavel_ML
Pavel_ML napsal 10.11.22 v 08:35

Koupil jsem ji před 14 dny, zajíždím a mám najeto cca 600 km. Je skvělá, jenom mi začínají trochu vadit vibrace do řidítek, prvních 300 km jsem to nepostřehl. Pořešil jsi to nějak, můžeš poradit? Dík

Fic6
Fic6 napsal 28.04.22 v 06:45

Random99: Díky za srovnání . Musím si to ještě ujasnit, protože jezdím dost terén a tam mi výkon moc nechybí a podvozek už mám upravený, takže se na tom dá jezdit pěkně. Jestli se rozhodnu pro KTM, tak určitě né novou, protože je jak píšeš dvakrát dražší a nerad bych s tak drahou motorkou praštil o zem .

random99
random99 napsal 27.04.22 v 23:11

Fic6: já měnil KTM 690 taky za Hondu CRF 300 l a jsem ze změny nadšený. Zejména jízda po silnici je zcela jiný level vzhledem k výkonu motoru a stabilitě podvozku - a to zatím zajíždím a šetřím to. Tam kde se s hondou nedalo předjet, protože to bylo pomalé a nebezpečné, KTM jen vrkneš plynem a jsi tam. Na Hondě jsem silnice jezdil "na kochačku", ale na KTM si je užívám. Naproti tomu v terénu je jízda jiná - zatím těžko říci zda lepší. Podvozkem určitě jo, ale přijde mi, že s Hondou jsem měl v terénu méně práce - možná je to těch 12 kg navíc, co píšeš. KTM má taky nevýhodu ve vibracích motoru, které jdou do řidítek, zatímci Honda je nemá. Zatím s tím nemám problém, ale nejel jsem ještě delší trasu. Ale pokud Ti nevadí 2x taková cena, jdi do toho, nebudeš zklamaný.

Fic6
Fic6 napsal 25.04.22 v 11:54 10b.

Ahoj, chtěl jsem tě poprosit jestli by jsi mohl napsat nějaké srovnání s CRF 300L? Momentálně mám dilema jestli vyměnit svou CRF 300 L za 690 enduro. Maličko menší zdvihy asi nebudou vadit, ale nejvíc se bojím vyšší váhy o 12 kg.
Dík za každý poznatek

vapenna
vapenna napsal 20.04.22 v 21:19 10b.

Super stroj, ať dobře slouží