Jawa 350/362 Californian (1973)

Vlastník Špíďa81
Vloženo 6.4.2022
Aktualizováno 6.4.2022

Motorka zrekonstruovaná zpět z přestavby na brutálního čopra.

První dojmy - Další Jawa v garáži. Moc jsem jí chtěl, no tak jí mám. Motor je nově udělaný, takže se musí zajet. Zatím se spíš peru s nastavením karburátoru. Posedem i pocitem je to sportka, motor je proti panelce živější a orchotněji se vytáčí. Hlavní deviza stroje je vzhled a nostalgie z dob socialismu, kdy tenhle model dával pocit něčeho nedostižného a výjimečného. Jízdní vlastnosti jsou pořad stejné jako u všech Jaw z těhle let. Moc to nebrzdí, netlumí, ale ani to moc nejede, takže celkem vyvážená motorka.

Celkově mi stavba trvala asi 4 měsíce a začalo to jako všechno velkou náhodou. Čopra jsem koupil asi po ročním dopisování s majitelem klasicky na druhé straně republiky, jinak by to snad ani nešlo. Motorka poskládaná ze všeho, co dům dal do podoby Harleje, ale srdce bylo správné. Krom motoru mi zbylo pár dílů, ale zaplať pán Bůh za ně. Shánění dílů je dneska docela problematické a hlavně drahé, ale motor byl. Rám je udělaný nový, protože ten původní byl ve špatném stavu, ořezaný a křivý, tak jsem vytáhl ze šuplíku jiný, který se upravil zkrácením nosníků výfuků a pár drobnostmi specifickými pro tuhle motorku. Většinu plechařiny jsem sehnal originální. V replice mam pouze kastliky a kryt řetězu. Samozřejmě spotřebák jako ráfky a výfuky jsou nové. Jinak se mi podařilo sehnat vetšinu věcí. Něco doma, něco na ebay, něco přez známé v zahraničí. Hlavně zadní blatník je v originálu nesehnatelný, stejně jako držáky světla, nebo držák zadní svítílny. Mě se ale poštěstilo. Nádrž je z 592 upravená a silentbloky v původním chromu včetne originálních log a gum na kolena. Lakování jsem si tentokráte udělal sám. Snažil jsem se držet 100% originálu, tak snad se povedlo..

marafzs600
marafzs600 napsal 21.04.22 v 00:44 10b.

Pěkně jsi ji zachránil

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 13.04.22 v 18:08

Je parádní. Je vidět, že jsis na ní hooodně máknul. Krásná práce a hlavně super video.

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 13.04.22 v 18:06 10b.

Čadil
Čadil napsal 10.04.22 v 17:21 10b.

Targus
Targus napsal 07.04.22 v 01:35 10b.

Tisíckrát obehraná variace na kalifácké téma.
Aneb jak konečně udělat motorku z týneckého traktoru.
Kdybych jich neměl po garížícha a sklepech rozestrkaných asi tak sedm, možná by se mi to líbilo.
Takzto se jen podívám na fotky a už mám špinavé ruce!!!