Jawa 350/640 (1997)

Vlastník Mraveneček640
Vloženo 24.2.2022
Aktualizováno 27.3.2022

Nechal jsem si motorku sestavit na zakázku . Takže s tím co se v té době dalo navíc přiobjednat. Tehdejší cena 49000 .

První dojmy - . Barva už metalíza zkrátka nový stroj hezký na pohled. Jízdní vlastnosti horší.Slabé brzdy. Na delší cesty nic moc. Brzdy budou vpořádku asi opravdu zřejmě destičky ,jak mi napsal targus. Minulé dvě sady brzdily líp. Již druhá 350 takže vše při starém.

Motorku bych doporučil pro - Jawa nadšenci.

Doplňky na motorce - Je vše v originálním stavu .

Prostě jawa . Předešlé motorky taky Jawa . Takže žádná změna. Od začátku horší výkon než u předešlé 640 . Jen výhoda bezkontaktní zapalování. Jinak díky ruským přátelům na věčné časy pohřben vývoj což se na jawě dost podepsalo.

Jenisatko
Jenisatko napsal 26.03.22 v 08:01 10b.

Není to moto, které by se mi nějak zvlášť líbilo, ale stále je to Jawa. Myslím si, že je velmi divné, že přední kotouč nebrzdí. Možná by ses na to měl podívat. Bezkontaktní zapalování je dobrá volba. Eliminoval si zřejmě jeden z největších problémů u dvouválců od Jawy. Přeji ti hodně kilometrů bez nehody.

Kali88
Kali88 napsal 27.02.22 v 22:01 10b.

Taky mám takovou, na něčem se začít musí

smitth
smitth napsal 25.02.22 v 09:38 10b.

StB
StB napsal 24.02.22 v 14:48 9b.

Jako by z oka vypadla mojí bejvalé 640-ce, jen padáky jsem tam neměl, jinak lautr stejná. Přední brzda se mi na tu dobu (druhá půlka devadesátek) zdála povedená. Rozhodně velký skok byl bezkontakt. Na druhou stranu vibracemi praskající sváry, mix v nádrži, vadný ložiska kliky, schovaný řetěz... Nějak mi to nechybí.
Přeji dlouhou a spolehlivou jízdu.

Targus
Targus napsal 24.02.22 v 11:21 9b.

Jak to, že se nedají vkládat komenty bez bodování? Co je to zas za vychytávku?

Takže beru hvězdu za jednu dvojfotku z jedné strany. Tohle si nezaslouží ani mnohem větší křáp, než je týnecký traktor do tajgy.
Btw. jestli je přední kotouč na Jawě slabý, je zřejmě něco špatně. Vzhledem k deklarované ceně se jedná už o postsocialistickou skládačku, takže bych doporučil vyměnit destičky za kusy s jinou, chytlavější směsí. Mám doma tři tyhle dvoukolové vraždy a jediné, co jim nelze vytknout, je přední brzda. Ovšem na všech jsem částečně obětoval výdrž desek za jejich lepší účinnost. Vzhledem k tomu co na nich s klukem najezdíme, to není žádná trága.