Peugeot Django (2022)

Vlastník jirikocich
Vloženo 21.2.2022
Aktualizováno 8.5.2022

Srdcová volba, Peugeot Django je skvělý retro skútr pro každého kdo nechce být ve stádu značky Vespa. Dvoubarevný design silně připomíná prasátko ČZ 175. Takže jízda pro radost, design pro oči, motor pro srdce... pecka :)

Motorka koupena od Moto-Enduro Jaroslav coufal, Revoluční 3

ČZ 175/502: zachovalý kus je pro mne už finančně nedostupný
Vespa 125: chtěl jsem něco neobyčejného - Vespa je klasika ale přeci jen je jich všude plno
Moto Guzzi V7 Rough: jednou bude!

První dojmy - je to wow!!! Je to skútr, vím, velcí motorkáři možná ohrnou nos, ale je to dravé, hravé a jezdí se s tím pro radost, kdo to dneska má?

Motorku bych doporučil pro - Pro cvoky, nejde o skútr na ryby, nejde o skútr na dojíždění do fabriky, je to věc pro radost.

Tento stroj jsem si vybral především kvůli jeho podle mne povedenému designu. Jak již jsem psal, jde o stroj který je originální a navazuje na vlastní tradice firmy Peugeot - není to tedy jen další napodobenina legendárního skútru Vespa. Skútr se líbí všem koho potkám.

V prvé řadě mne velmi překvapil svou snadnou ovladatelností a stabilitou i při nízkých rychlostech. Měl jsem trochu obavy, protože jde o poměrně živý stroj, který umí i pěkně vyrazit a nejedná se zrovna o malý skútr (135kg).
Kotoučové brzdy jsou vybaveny ABS a při jejich testování jsem poměrně rychle získal jistotu.

Úložný prostor pod sedlem je dost velký na přilbu a na vše potřebné. Skútr má také dvě menší zamykatelné přihrádky - v jedné z nich je víko nádrže a ve druhé 12v zásuvka (typ autozapalovač), které jsem zatím ani nevyužil.

Spotřeba paliva i přes nehospodárné jízdní skopičiny je určitě nižší než 3l na 100km - výrobce udává do 2,5l.

Pokud se jedná o cestování na delší vzdálenosti jde o pohodlné svezení. I přes maličká 12´ kola nejde o žádný kostitřas. Udávanou maximální rychlost 90km/hod skútr také zvládne.

Jízdu se spolujezdcem jsem zatím nezkoušel - skútr má dobře řešené vyklápěcí stupačky.

callowsick
callowsick napsal 08.05.22 v 16:03 10b.

Je to moc pěknej stroj a i motor, kterej dodává SYM se povedl

Pes69
Pes69 napsal 21.02.22 v 21:46 10b.

Já mám vespu, ale django je jediný, co má svůj hezky retro design a není to kopie.. ale nad vespou neohrnuj, není šlecht ??
Škoda ze django nedělají s 20 koňmama.. jak častý mas servisní interval ??

Milan1963
Milan1963 napsal 21.02.22 v 14:36 10b.

Krasavec, přidej víc fotek.