Peugeot Django (2021)

Vlastník Losbubák
Vloženo 4.8.2023
Aktualizováno 6.8.2023

Láska na první pohled . Francouzský šarm mě uhranul , ale není všechno zlato , co se třpytí .

Motorka koupena od Motomodrice (Modřice) - Nakupoval jsem zde poprvé a byl jsem překvapen . Vtipní , příjemní a odborně zdatní. Až budu kupovat Kawu , pojedu asi sem.

První dojmy - První jízda byla jen krátká a udivilo mě několik věcí , které se projeví až po několika kilometrech . Jsou to ale drobnosti , na které se dá zvyknout . Např. jsem nedosáhnul na přepínač blinkrů . Je tak daleko , že musím sundat ruku z rukojeti a přepnout .

Motorku bych doporučil pro - Menší postavy , na kratší cesty , nejlépe po městě .

Doplňky na motorce - Před přebíráním stroje jsem u prodejce nechal namontovat nosič , abych zvětšil přepravní možnosti . Je nádherný a bytelný a ten černý kufr , který jsem na něj dal , jej hyzdí . Zkusil jsem také namontovat vysoké plexi . Na držák se musí vyvrtat do krytu světla zespodu další dvě díry . Po sundání krytu světla ( musí se odmontovat celá přední maska , ale šlo to dobře a rychle ) jsem zjistil , že jsou zde předlisované body na otvory - to mě hodně potěšilo !
Měl jsem strach , co ta plocha udělá s řízením - a nic . Když je vítr , klepe se plexi , ale do řídítek nic nejde .Takže opět spokojenost . Pokud tedy mohu shrnout hodnocení , tak z mého pohledu je to krásný stroj za dobrou cenu ( nový model už je ale trochu dražší ) , je s ním zábava obzvlášť ve městě , spotřeba cca 3,5 l/100 - takže nic moc , na krásném sedle se dlouho sedět nedá ( menší postavy mít asi problém nebudou ) , ale i přes tyto nedostatky jej mám rád . Mám najeto od jara 2000 km a zatím bez závad .

Měřím 185 cm a při delší jízdě ( po cca 30 km ) jsem začal mít problém se sedlem .
Sedlo je dělené na dvě části a mezi sebou mají plastovou přepážku , která vám neustále masíruje kostrč . Řešil jsem zakoupením nafukovacího sedlového polštáře , ale není to ono .
Mám výhodu , že mohu porovnat s dalšími skůtry , které máme doma - Yamaha Majesty 125 S ( 2017 ) a Generic Zion 125 . Django je jednoznačně nejhezčí a nejpraktičtější . Zamykací kapsa s malým úložným prostorem a zásuvkou , na přístrojovce teploměr a hodiny , to se mi velmi líbí . Nevýhoda je menší úložný prostor pod předním sedlem ( helma se nevejde ) . Jízdní vlastnosti má lepší , než Majesty . I přes malá kola dobře žehlí nerovnosti a v zatáčkách drží jako přibitý . Motor je slabší , než u Majesty , ale to se dalo čekat (je to jen vzduchem chlazený čínský motůrek).
Stroj mám hlavně na dojíždění do práce ( 15 km ) a tam jsem zjistil další problém.
Mezi tím super světlem a přední maskou je nekrytý prostor , kterým proudí vzduch přímo na kolena . Raní svěží vzduch kolena zmrazí a revmatolog by tento stroj asi nedoporučil . Takže už zase jezdím v moto kalhotech s chrániči kolen ...

zzzmrzlinar
zzzmrzlinar napsal 07.08.23 v 09:31 10b.

Koukam na něj už od premiéry v roce 2015 , jenze doteď jsem si ho nekoupil, bo novej nechci a ojetý skoro nejsou, asi se lidem tak libi, že si je i ojetý nechají v obýváku na okukovani ?