SWM Six days 500 (2020)

Vlastník teneros
Vloženo 13.2.2022
Aktualizováno 13.2.2022

Nenáročná moto na výlety do města i do terénu. Nízká spotřeba, ideální pro jednoho
jezdce.

Motorka koupena od K-motosport

Jawa 350 OHC Scrambler: Nižší výkon, horší podvozek
Royal Enfield Himalayan: Nižší výkon ,vyšší hmotnost
Fantic Caballero Scrambler 500: Cena

První dojmy - Lehký zábavný jednoválec,motorka padla do ruky hned . Polní lesní cesty zvládá parádně. Jen škoda že nejde vypnout ABS na zadním kole v terénu . Výkon pro jednoho na blbnutí dost. Vibrace v pohodě , zrcátka se moc neklepou. Spokojenost.

Motorku bych doporučil pro - Lehká spolehlivá motorka na každodenní ježdění.

Doplňky na motorce -
nosič domácí výroba,originál neexistuje

Zvažoval jsem mezi Jawou, Fanticem a Himalayanem a SWM pro mě byla jasná volba. Na motorku jsem čekal 5 měsíců, holt daň za první korona rok. Přišla koncem listopadu tak jen pár kilometrů a dlouhé čekání na jaro. Přes zimu jsem stačil vyrobit zadní nosič, který se bohužel nedá koupit. Prvních tisíc km bylo za chvilku, motor v jednom jezdci stíhá v pohodě, klasická kochací jízda do 130 km/h. Ve dvou už žádný zázrak. Dálnici taky občas na kousek navštívím dá se ,ale ideální jsou okresky. Po ježdění kolem komína se mi zastesklo po moři , naložil jsem bagáž a vyrazil 4000 km bez problému. Denní nájezd cca 350 km , sedlo dost tvrdá lavice a zadní tlumiče totéž,zkoušel jsem seštelovat ale bez výsledku na sezonu 2022 nové z Hondy CB 500, zatím pár km a spokojenost. První rok natočeno 9000 km skoro bez závad.

Hikafima
Hikafima napsal 28.03.24 v 20:06 10b.

Hezky vypadá

spepas
spepas napsal 28.07.23 v 18:05 8b.

Zdravím, jen sem se chtěl zeptat podle čeho jsi vybíral ty zadní tlumiče. Jak silné pružiny délku apod. Já hledám taky nějakou altrnativu ale pořád nevim. Přece jenom CB 500 je o něco těžší a ta moje sixka mě v zadu vůbec nepropruží. Dík za nějaké rady

Papírus
Papírus napsal 10.01.23 v 18:24

Original zadní nosič se již vyrábí.Koupil jsem ho v Motobykes Bylany...

filip-morris
filip-morris napsal 18.08.22 v 14:05 10b.

Krásný stroj!

Beny73
Beny73 napsal 20.06.22 v 07:45 10b.

Zajímavá motorka, vzduchem chlazených, bohužel, už moc není. Jsem sice fanda RE Himalayana, ale tento stroj je super, odhadem i rychlejší a silnější Ať slouží k spokojenosti a dej další info