SWM Six days 500 (2023)

Vlastník SHF
Vloženo 17.4.2024
Aktualizováno 27.4.2024

Pracant na každý den, ale i pro zábavu.

Motorka koupena od FIRMA:HALE (Praha 7-Holešovice)

První dojmy - Tak trochu retro klasika. Na silnici i v lehčím terénu jede v pohodě. Celkem lehká a snadno manévrovatelná. Výkonově je na běžné ježdění a relaxační projížďky plně dostačující.

Doplňky na motorce - Nosič, spodní kryt, padací rám, držák telefonu s dobíjením

Hledal jsem dostupný stroj na každodenní provoz, ale i na víkendové vyjížďky jak po silnici, tak i v lehčím terénu s možností ustát občas i nějaký ten delší výlet. Stroj bez zbytečností a různých elektronický blbostí. Prozatím jsem celkově spokojen.

Co bylo lepší než jsem čekal? Obával jsem se nedostatečného výkonu, ale na normální ježdění plně dostačuje. Přijatelně táhne cca od 3tis otáček nahoru. Až do tachometrových více jak 140km/h zrychluje dobře, takže na předjíždění to stačí. V recenzích se mluví o slabých brzdách a velké ovládací síle, aby brzdily. Mně přijde, že brzdí normálně i dvěma prsty. Trochu silněji je třeba šlapat jen na zadní brzdu. I po 250km v kuse nemám pocit, že by mi nebylo v sedle přijatelně pohodlně.

Co jsem čekal lepší? Odpružení je trochu tužší, ale nic co by vyloženě vadilo. Někdy mi chvilku trvá než se trefím do neutrálu, ale ze dvojky dolů to většinou jde na první pokus.

PEŠI
PEŠI napsal 21.04.24 v 19:26 9b.

Parádní stroj ,chci to omrknout naživo bude to určitě hravý hmotnost nízká ,doplňky co jsewm se díval v pohodě akorát barvu bych bral tu červenou-/))

SV-DR
SV-DR napsal 20.04.24 v 23:49 10b.

Mašinka pekná , nech ti dobre slúži.
Proti mojej 8 ročnej má ABS a 6kvaltov

elvis78
elvis78 napsal 20.04.24 v 20:00

Kluci mě se ta motorka líbí, přední blatník je kratší ale.hodi se k ní, vzadu je to dobrý ale někde jsem viděl líp naklopenej držák SPZ a ta prdel vypadalo elegantnějc. Za mě pěkný stroj, kdybych koukal.cena výkon Ducati a tohle tak beru tohle s tím že SPZ vyřeším po svém.

SHF
SHF napsal 18.04.24 v 13:25

další fotky ještě doplním

jinak přední blatník je poctivý kus plechu a že je mezi ním a pneu dost místa beru jak velkou výhodu...

Targus
Targus napsal 18.04.24 v 11:55

elvis78

Já bych asi spíš řešil přední blatník.
Ale ukaž mi dnešní motorku s pořádnými blatníky. Naposledy to byly Jawy, protože směřovaly do Ruska a všichni věděli, že poslední slušný asfalt uvidí tyto motorky na firemním nádvoří.
A já blbec je tenkrát věčně zkracoval...

Pokud to majiteli vyhovuje, není co řešit. Ty špinavej nebudeš!