Honda SW 600T (2013)

Vlastník ĽK
Vloženo 23.1.2022
Aktualizováno 23.1.2022

Pohodlný maxi skúter na krátke aj dlhé výlety s výkonom do zásoby a maximálnou spoľahlivosťou. Skratka Honda jazdiš a nestaráš sa .

První dojmy - Po presadnúť z pcx veľký mastodont. Prvá jazda opatrná trochu rozpačitá. Po vyskušaní si polovička hneď posťažovala že som veľmi ďaleko od nej ? na pcx bola nalepená na mne. ( Inak polujazdec na brutálne pohodlné sedlo vzadu)

Motorku bych doporučil pro - Pre pohodlnú jazdu s dostatkom výkonu ktorý vždy poteší. Veľmi kvalitné spracovanie a spoľahlivosť s nízkymi nákladmi na servis a údržbu. V nenápadnom tele veľa muziky. Nie je to pre každého ale kto hľadá pohodlný maxi skúter tak nebude ľutovať.

Doplňky na motorce - Zadný kufor Givi momokey 47L, výfuk LeoVince, deflektor MRI turist. čire

Stroj si vybral mňa bol som som nadmieru spokojný s pcx 2014 no naskytla sa príležitosť a vymenil som ho nakoniec za Sw-tčko. Po prvej rozpačitej jazde hlavne z veľkosti stroja . Už bola každá ďalšia len lepšia a lepšia a zrazu som zistil že sa musím veľmi krotiť lebo dodržiavať rýchlostné limity začal byť veľký problém keďže Ti nepríde ako rýchlo zrazu ideš a hlavne to necítiš ako na naháči. Skúter veľmi zachovaný kúpený na SK mal len 12000km k tomu dôveryhodný zdroj a ako nový. Na skútru namontovaný zadný givi monokey 47L kufor a Leo vince Ladeny výfuk ktorý som chcel vymeniť za originál ktorý som dostal ku skútri no do dnes tam ostal ?. Po kúpe samozrejme servis olej všetky filtre a pneu boli ešte pôvodne s dobrým vzorom ale už staré a od predného kolesa bolo cítiť vibrácie čo vyriešila kúpa nových pneumatík. Jazda paráda dlhé výlety na pohodu pohodlia habadej pre spolujazdca na parádu. Miesto vpredu 2 odkladacie schránky na mobil peňaženku rukavice a pod. jedna zamykateľná. Pod sedadlom veľa miesta a keď už to nestačí tak do 47L kufra sme sa vždy zbalili luxusne. Jazda na pohodu no vieš držať krok aj so silnými moto. Pokiaľ nejazdia okruh? . Na cestovanie paráda celodenné výlety 400km bez problémov a v podstate kam si zmyslíš môžeš vyraziť hlavne po dobrých cestách tam sa mu páči najviac. A mňa bavia aj zákruty drží pri klopení na skúter prekvapivo dobre. Brzdy za mňa dobre a hlavne im pomáha variator pri ubráni plynu výrazne pomáha brzdiť takže to vieš krásne využiť. Motor na skúter s veľkou rezervou čo sa mi páči pri pohodovej jazde vo dvoch spotreba do 4l dlhodobá 4,2l, pri svižnej jazde tak 4,6 na diaľnici cez limit to ide nad 5l. Diaľnice jazdím len ak sa inak nedá alebo utekám pred búrkou. Na rozbitých cestách je cítiť menšie kolesá ma rád dobrý asfalt. Pod ľavou schránkou je packa ručnej brzdy využijem pri parkovaní v kopci výborná vec. Čo sa týka posedu sedlo pohodlné aj keď občas cítim chrbát polohu nôh mám väčšinou pohodlne vystreté dopredu je tam miesta habadej. Čo sa týka vetra tak na skútri je dosť vysoké plexi od výroby ale napriek mojej výške to nebolo úplne komfortné tak som dokúpil deflektor a ten to vyriešil. Nie je problém si užívať jazdu s otvorenou prilbou . Najviac fúka asi na chrbát čo som spozoroval. Ešte k palubovke mne sa páči taká ako z auta je tam skoro všetko palubný počítač ukazuje spotrebu presne na desatinky. Skúter má svoju váhu ale napriek tomu je ťažisko nízko a ovláda sa veľmi dobre.

Czechthisout
Czechthisout napsal 27.01.22 v 06:08 8b.

Parada, zavidim Chtel jsem 600, ale musel jsem se smirit s 400. Je to skvely stroj

tomcruise77
tomcruise77 napsal 24.01.22 v 06:36 10b.

když jsem měl ještě Burgman, tento stroj byl můj sen. Je to asi ten nejlepší stroj s variátorem. Už s Burgmanem se těžko dodržovali rychlostní limity, a tohle je proti 400 raketa. Bohužel pro mé bolavé záda již nesplnitelný sen. Ale fandím lidem co jsou na tyto stroje hrdí.