PROFIL MOTORKY

Honda NX 650 Dominator (1995)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník MartakSo
Vloženo 11.1.2022
Aktualizováno 11.1.2022
Zobrazeno 977x
HODNOCENÍ PROFILU OD 3 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Úžasná hračka, 650 single= spousta Nm při nízké hmotnosti. Příjemná pozice pro jízdu, nebojí se terénu

Více fotografii

Výška jezdce: 177 cm

Vybíráno z těchto modelů (a proč jsem nekoupil):
Honda XL 600V Transalp: Chci se naučit jízdu mimo silnici a cestovat. Pro začátek jsem chtěl něco co zvládne oboje, nebude stát raketu a když s tím někde praštim (i s bagáží) tak ať to sám v klidu zvednu

První dojmy - Jako první mě zaujala ovladatelnost. Jak se sám pouští do zatáček jen při drobném impulzu, motor šlape jako hodinky (klasická honda) a celkově je to nadčasová motorka. Pod sedlem volný konektor pro přídavná světla nebo zásuvku. Není to žádnej dálnicovej polykač Km, ale do 110km/h jsou vibrace minimální, takže ideální na okresky.

Motorku bych doporučil pro - Adventure začátečník co nemůže zmizet na 2 měsíce někam daleko, ale spíš si bude dávat víkendovky “kolem komína” jednak kvůli servisnímu intervalu, jednak kvůli nevhodnosti pro cesty na dálnici.

Doplňky na motorce - Zatím jen zásuvka, padáky, luggage rack, přední blatník

Recenze

Jak bylo řečeno výše. Příjemná motorka, oddaná a do všeho jde s chutí. Je jedno jestli je na silnici nebo mimo, ta odezva je prostě skvělá. Všeho všudy váží kolem 180kg, s bagáží neco přes 200, což je za mě ideal. Rad jezdím sám, takže když se náhodou něco stane mimo civilizaci, není takový problém to zvednout.

Jízdě ve 2 se vyhýbám, jednak nemám rád: “ Jedeš moc pomalu/rychle, vpravo/vlevo….” A jednak na to Domino není úplně stavěný. S kufrem na plotně se spolujezdec moc nevejde a hlavně po sedle sjíždí, takže tlačí na mě a já mám pak intimní partie zaražený v nádrži.

Co se týče servisu… je to single, takže žere olej a chce výměnu každý cca 2-3 tis. Alespoň podle manuálu. Člověk se nevyhne tomu, že na delší cesty vozí lahev oleje a postupně doplňuje. Jinak jsem zatím nic nedělal, ale po generálce budu vede víc.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
KAWAHAB
KAWAHAB napsal 12.01.22 v 19:43 10b.

Dobrej domcek .. bez padáků lepší X kilo na víc

MartakSo
MartakSo napsal 11.01.22 v 15:35

@dedikzk

Taky na na něj koukám, a sleduju i Pedro Mota, ten jezdí po celým světě na Transaplu 600 - jasně, není to vyloženě kolem komína, ale beru to tak, že pokud má někdo v plánu velký dálky, tak by přeci jenom spíš přemýšlel o stroji co dokáže bez problému 130 a víc na dálnici. Ty vibrace z jednoválce jsou dost znát a aní ten motor není spokojenej když se dlubodobě tlačí na 5 tis. Možná jsem špatně použil termín kolem komína.

dedikzk
dedikzk napsal 11.01.22 v 15:06 10b.

zrovna sleduju na youtube "Marc Travels" jak na ni jede z Berlína do Portugalska v tomhle počasí ...
Nemůže si jí vynachválit takže to nebude jenom kolem komína
Hodně krásných cestovatelských zážitků

dragsterrr
dragsterrr napsal 11.01.22 v 11:35 10b.

moja srdcovka, snad sa k nej este niekedy vratim, uzivaj

Více komentářůTOPlist