Jawa 350/639 (1990)

Vlastník Genx
Vloženo 22.12.2021
Aktualizováno 27.7.2022

Moje třetí 639, snad bude dobrým následovníkem těch předchozích

První dojmy - Motorka po sedmdesátiletém pánovi, co jí v Mototechně kupoval novou, najel necelé 4 tkm.

Motorka byla po 20 letech vytažena z garáže, je po 1. majiteli, včetně veškerého dobového příslušenství a dokonce včetně servisky. Nešlo nekoupit ! Původně jsem chtěl černou, ale červenou jsem ještě neměl, tak aspoň budu vidět :)

Kilometrům jsem z principu moc nevěřil, ale po rozborce v rámci čistící kůry se potvrdilo, že nájezd je pravdivý. Všechny díly jsou jak nové, opotřebení minimální. Motorka má i původní Barumky. Jinak téměř vše pryžové nepoužitelné, přední brzda klasicky vyoxidovaná. Ale to jsou drobnosti, které se vyřeší.

Pán jako bývalý Trabantista lil samozřejmě M2T a kupodivu je motor uvnitř poměrně čistý, pracovní plocha válců krásně zajetá. Jiná pohádka jsou výfuky, tam je pěkné bahno.

Vzhledem k jedinečnosti původního stavu nebudu nic upravovat a vylepšovat, nechám jí v lehké patině a jednou to bude krásný veterán.

bruttopyr
bruttopyr napsal 29.12.21 v 11:10 10b.

Tak přesně takovouhle mi brácha půjčoval v mých 17letech!
Kupoval ji novou v Mototechně, co na tom, že už nová měla křivý rám (kola do štaflí)...
Gratuluji k vyborné koupi, , takhle zachovalý stav vzhledem k tehdejší chuti tunit Jawy se rovná ne malému, ale kua fakt velkému zázraku!

Freedom666
Freedom666 napsal 29.12.21 v 07:37 10b.

Je krásná...výfuky, ze kterých teče bahno a startování - jak kdy, oproti tomu první větší výlety a největší king v okolí...takové jsou vzpomínky.., jako občasný návrat do minulosti a kousek do sbírky bomba.

Dzendoy
Dzendoy napsal 29.12.21 v 03:07 10b.

mastalko
mastalko napsal 26.12.21 v 11:54 10b.

devítka je devítka

Ať jezdí

Zedsdead
Zedsdead napsal 25.12.21 v 20:10 10b.

No ona už to byla tak trochu veteránem když sjela nová z linky.