Yamaha BT 1100 Bulldog (2005)

Vlastník Al-Gajda
Vloženo 13.12.2021
Aktualizováno 17.11.2022

V kostce: pořádný kus motorky, krouťák, pohodlí i pro vyšší postavy (Já 198 cm)

Triumph Bonneville T100: V době koupě nebyla žádný za mnou akceptovatelnou cenu. Možná příště

První dojmy - První jízda byla nezvyk po Hondě VT 750 Shadow. Uplně jiná geometrie. Krouťák od spoda velmi návyková věc, obzvlášť s laďákama. Stupačky dost nízko, takže jsem asi ve třetí utažené zatáčce do kopce štrejchnul lehce nohou o asfalt - potřeba být více na špičkách. Bulldog si mě získal, hned svým projevem.

Motorku bych doporučil pro - Pohodáři I vyšší lidi Okreskáře

Doplňky na motorce - Laděné výfuky Sharon (Originál mám)
Vyhřívané rukojeti
Padáky kolem motoru
Topcase Givi Maxia 3 vč. opěrky
Boční textillní brašny SHAD SL58
Bezdrátová nabíječka na telefon
USB zásuvka pod sedlem

(13.12.2021 - Profil zakládám po roce a půl co motorku vlastním, dřív jsem se nedokopal)

Koupena v září 2020 po 1. majteli v ČR, který ji měl 10 let.
Při koupi najeto 53912 km, nyní nějakých 60xxx km (prosinec 2021)

Bulldoga jsem vybral jako ideální kompromis pro svoji novou motorku. První věc, co jsem chtěl byla klasická stavba motorky, z cruiseru mě boleli záda a zadek, tady si mě bulldog získal v podstatě ihned. I když se to nemusí zdát, tahle klasická pozice na motorce je o 100% pohodlnější. Jediné, co bych v budoucnu rád změnil je šířka řídítek, originální řídítka jsou „oldskůlově“ dost úzké a se svou postavou (198 cm) bych raději řídítka rovnější a o něco málo širší. Jinak si na geometrií sezení nemůžu stěžovat.

Další věc, po které jsem šel, je klasický vzhled motorky. Tady to byl trošku kompromis, protože jsem šel po klasikách jako Triumph Bonnevile, Kawasaki W800, RE Interceptor, bohužel bylo vše nad můj finanční limit. Na druhou stranu, kulaté světlo vepředu, pořádná kovová nádrž, nádherný páteřový rám, a hlavně vzhledově úchvatný vzduchem chlazený dvouválec do V s božím žebrováním mě naživo dostal – kdyby byly ještě vyplétané ráfky, tak by to byla úplná pecka. Taky se mi libí, že jich nejezdí moc a spousta lidí ani neví, že něco takové existuje.

Se vzhledem motorky se pojí další faktor, a to vhodnost pro cestování, a to ideálně ve dvou. Tady mám opět srovnání se Shadowkou. Co se týče pohodlí pro spolujezdce, tak Bulldog určitě má o hodně navrch, čemuž vděčí zejména díky pohodlnému širokému sedlu v zadní části. Na motorce vozím navíc topcase s opěrkou, takže se má spolujezdec o co opřít. Dvacetilitrovou nadrž beru určitě jako plus, s tím, že spotřeba se motá v mém případě kolem 5 - 5,5 l, což dává ve výsledku velmi příjemný dojezd. A kardan? To je taky věc co potěší, že se o ni člověk nemusí starat na denní bázi, když někam cestuje. Chybí pouze 6. převodový stupeň, pro dálniční cestování. Na pětku je ideální jet tachometrových 100 km/h, kdy nechybí krouťák pro pohodlné předjetí. Jízda ve 130+ km/h je možná, ale nic moc příjemná pro posádku.

Poslední věc, která stejně rozhodla, jestli Bulldoga vzít nebo nevzít je emoce jaké mi dává za řídítky. A vzhledem, k tomu, že tady o motorce píšu, tak Vám už bude jasné, jak to dopadlo. Tím, že od motorek nehledám žádné sportování (závody, jízda po zadním, po předním jdou naprosto mi mě), ale spíš užívání si okolí za soundtracku dvou kladiv bušících pod zadkem – které dodávají, tak akorát vibrace – umocněným dvěma laděnými koncovkami, tak je tady vše v nejlepším pořádku.

Pokud bych měl za sebe shrnout klady a zápory, tak asi takhle:
+ Charizmatický motor
+ Zvuk
+ Pohodlná jezdecká pozice i pro vyšší lidi
+ Dobré brzdy, prý stejné jako na R6
- Ergonomie řídítek
- Výhled v zrcátkách
- Chybí šestka na dálniční přejezdy

Servis a údržbu budu přidávat do deníku motorky.

3/2022
Po delší úvaze jsem se rozhodl pořídit novější motorku (pořád pokukuji po Bonnevilovi :D). Přeci jen bulík už měl najeto přes 60 tisíc km a už se mi do něj nechtělo dál investovat. Takže na konci března šel k dalšímu majiteli.

jiiitule
jiiitule napsal 16.04.22 v 08:27 10b.

Ahoj, kolego, líp bych to nenapsala, tak přeju ať Bullda dělá spoustu radosti a vždy jen kolama dolů

Al-Gajda
Al-Gajda napsal 31.03.22 v 22:06

No, je to pomerne velka motorka, takze to bude tak na hrane. Urcite bych vymenil aspon riditka za sirsi. Original jsou dost uzke a musi se s tim clovek trochu prat. Pro holku bych videl asi neco vhodnejsiho, na druhou stranu, kdyz se zamilujes neni co resit :)

mira2004
mira2004 napsal 31.03.22 v 22:01 10b.

Krásná mašina. Myslíte, že jí unese, zvládne ovládat holka 173 cm vysoká při váze 64 kg? Samo, že vím že když ji spadne na zem ze stojanu na tak těch 250kilo asi nezvedne. Ale jízdně, zvládne jí? Dík za názor.

novadus
novadus napsal 28.03.22 v 16:33 10b.

Al-Gajda
Al-Gajda napsal 21.01.22 v 12:49

Kluci, moc děkuji za parádní komentáře. Jsem rád, že se najdou lidi, co to mají hozené podobně jako já.,,co se tyče těch řídítek s pofacu, tak se po nich zkusím mrknout. Díky za tip .