Yamaha BT 1100 Bulldog (2002)

Vlastník Arachnid25
Vloženo 7.6.2012
Aktualizováno 8.2.2015

Yamaha BT1100 Bulldog - naprosto klidná a pohodová motorka :)

Motorka koupena od frajera, co na Bulldu neměl čas - Přátelský přístup a slušné jednání - jako zázrak v dnešní době, kdy se stáčí už i motorky ...

První dojmy - Že sedím poprvý na pořádný motorce, se kterou si užiju kopec srandy. Rozjezd zpočátku lehce nervózní (změna oproti Jawkám, kde musel člověk otočit dokola celý zápěstí), ale jakmile se ta "hmota" dala do pohybu, všechno bylo krásně ovladatelný a čitelný a bylo mi jasný, že nám to spolu bude dobře fungovat :)

Motorku bych doporučil pro - Pokud člověku stačí ke štěstí pohodový bublání krajinou a neni ještě úplně zralej na klasickýho choppera, je pro něj Bullda to pravý řešení. Neni to sice žádnej závodník, ale když je potřeba, dokáže se taky slušně rozdovádět. Nejlíp se Bullda cejtí na silnicích typu "ještědskejch" zatáček, kde se ukáže slušnej krouťák a spodní zátah motoru.

Doplňky na motorce - Bullda má již od předchozího majitele laděný BOSy, takže kdo ví, pochopí, že domů přijíždíš s pusou od ucha k uchu a tlemíš se jako pitomec ještě půl hodiny.. (aspoň u mě to zatim funguje na 110%) :)

Klasický příběh - od osmi let po vesnici Fichtl, ČZ 175, MZ es 01 Trophy (jo, to bylo to "prase", co svítí pořád dopředu), Jawa 250, atd.. no prostě všechno, co mělo motor a dalo se najít ve stodole nebo vyměnit za kartón Startek. Do nádrže se lilo vše co hořelo, a i když z výfuku občas lítal rudej plamen, vždycky u toho byl kopec srandy.

No a pak konečně "řidičák" na velkou motorku (..do té doby nebyl na vesnici přece potřeba..) a přišla pauza skoro na deset let. Chronologicky: práce, šetření na motorku, první stěhování a zařizování bytu, znova šetření na motorku, druhý stěhování a zařizování novýho bytu, ... No a do třetice už to KONEČNĚ!!! vyšlo a přímo v den narozenin jsem podepisoval kupní smlouvu na Bulldu.

Jinak k motorce - vybíral jsem skoro půl roku, a i když mě to vždycky nejvíc táhlo k chopperům, vyhrál Bullda se svým ojedinělým charizma a velkým "chopperáckým" srdcem. Vím, že rejpalové vždycky budou tvrdit, že Bullda nejede, má měký přední vidle, atd.. Na to mám jedinou odpověď - vím co, a proč jsem si to koupil, a do detailu to splňuje všechny moje představy.

Zkrátka Bullda je motorka pro radost a o tom to přeci je!

***

Tak za sebou máme s Bulldou odježděnou první bezproblémovou sezónu (cca 7.500 km). Na moto proběhla běžná údržba (oleje, filtry, apod. - s výměnou naprosto žádný problém a pohodově strávený odpoledne). Jediný, co mě na Bulldovi trošku vadí, je tvrdší origo sedačka (po 300 km už se mi prdel přestává prokrvovat), takže pokukuju po upravený od Mistrů z Mohelna. Teď už jenom doufám, že k nám Ježíšek trefí a dokutálí novou zadní pneu, aby jsme mohli na jaře zase vyrazit :)

***

Tak další sezona u konce a celkovejch poctivejch 55.000 km na tachometru. Po zkušenostech s předchozími Dunlop Road Smarty I. generace s velikým kilometrovým nájezdem jsem je na Bulldu obul znovu. Jízdní vlastnosti super i na mokru, takže volba jednoznačně pro mě nejlepší. Přečalouněný sedadlo od Mistra čalouníka o dost vylepšilo jízdní vlastnosti (už mě po 300 kilometrech nebolí prdel..) a i z estetickýho hlediska je teď o dost hezčí. Kamarád mi plasmou podle návrhu vyřezal nový "kosti" na zvýšení podsedlovky, takže nemusím mít při svejch 189 cm už tolik pokrčený nohy. Po třech letech ježdění stačilo jenom dodržet pravidelnej (a nenáročnej) servis a Bullda se za to odměňuje pořád perfektním svezením. Volnoběžka je pořád původní a při startování se zatím nijak špatně neprojevuje, což doufám ještě chvíli vydrží.. Pořád si užívám krásnej zátah motoru už od spodu za doprovodu nejkrásnějšího lahodnýho zvukovýho projevu z toho velkýho chopperáckýho srdce, na což uznalým pokejváním hlavy reagují i zarytý Harlejáři (fakt si nedělám prdel). Bullda není a ani nikdy nebude tuctovej. Pořád ho na silnici není tak snadný potkat, což dokonale splňuje všechny moje požadavky, který jsem měl už na začátku při vybírání motorky. Zkrátka mě i po třech letech Bullda pořád baví a nemám ani v nejmenším chuť ho měnit (..a líbí se i manželce..)!

Melia
Melia napsal 25.03.23 v 19:00 10b.

Krásný fotky

cesnekac
cesnekac napsal 21.02.21 v 17:27

kuzmič
kuzmič napsal 04.01.16 v 21:58 9b.

Koukám, dobře jsi vybral, Bulda se mi vždycky líbil...

tooma
tooma napsal 01.12.14 v 16:30

Bings
Bings napsal 01.12.14 v 12:02

Jojo, jednou už jsem se na ní i svez a je to moc pěkná a hodná motorka, možná jeden z nejhezčích naháčů vůbec a to zejména díky motoru, ale na mě je to moc malý. Mám 183cm a připadal jsem si na tom jak vosa na bonbóně.