Honda CB 125F (2021)

Vlastník Simca1301
Vloženo 15.11.2021
Aktualizováno 2.4.2022

Jednoduchá, malá a lehká motorka. Přesně to jsem chtěl.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Dukla - Honda Pardubice (Pard - Velmi vstřícný a příjemný prodejce...

Malaguti Monte Pro 125: Protože Honda :-) byla levnější a mám k ni větší důvěru. Monte pro 125 nebyla nikde skladem, abych si ji osahal a oseděl.
Keeway RKS 125: Protože Honda :-) sice nebyla levnější, ale mám k ni větší důvěru
Benelli BN 251: Již nebyla na trhu k dispozici

První dojmy - Snadno ovladatelná, celkem pohodlná, zatím v záběhu, tak jízdní výkony nebudu hodnotit, ale vypadá to, že mírně předčí očekávání. V městském provozu živá a rychlá, na okreskách už to taková sláva není. Ještě v záběhu (během prvních 1000 km jsem s ní v kombinovaném režimu obec/okreska dokázal udržet průměrnou rychlost lehce přes 50 km/h (měřeno stopařem na mapy.cz na 117km trase), což považuji za dostatečné, s přihlédnutím ke skutečnosti, že během záběhu jezdím na 3/4 plynu a max 80km/h.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi menšího vzrůstu a pro ty, kteří primárně nemají za cíl trhat rekordy ani asfalt, nebo dávat kolínko, ale chtějí si jen tak v klidu prdět krajinou...

Doplňky na motorce - Zatím žádné

Ačkoli už uplynulo hodně vody od té doby, co jsem získal svůj první řidičák (B) je to moje první skutečná motorka. (pubertální lítání po polňačkách na fichtlovi nepočítám)

Na staré kolena jsem si udělal řidičák na motorku a protože jsem chtěl začít od začátku, chtěl jsem 125. Prostě se mi ty malé potvůrky líbí a nemám pocit, že by se na nich nedalo plnohodnotně jezdit a cestovat.

Zatím jsem v režimu záběhu (v době psaní těchto řádků ukazuje tachometr pěkných 621km).
Koupil jsem moto až na podzim a tak budu do zimy rád, když najedu prvních tisíc kilometrů do první garanční prohlídky .
3/2022 stav tachometru na 990 km. Objednací doba do autorizovaného servisu mě na 3 týdny uzemnila, ale nedá se nic dělat, přece nepřijdu o záruky překročením servisní periody
Jízda: pohodlná, snadno ovladatelná, jen řadička v úhlu, který mě nutí kroutit nepřirozeně nohu. V rámci garančky nechám přeštelovat.
Motor: mohl by být silnější... ale stačí, prakticky žádné vibrace
Brzdy: dostatečné, nezáludné, prostě pohoda
Podvozek: perfektní, ochotně jde do zatáčky, do náklonu, drží stopu
Ovladatelnost: Výborná
Spolujezdec: Zatím nezkoušeno
Úložný prostor: děláte si srandu? Co?
Spotřeba: výrobce uvádí 1.5l/100km, já podle palubního počítadla pod 1.8 nejezdím, ale uvidíme po zajetí.
Servis: Je nová, takže 0

Ostatní uvidíme příští rok...

V plánu je pořízení kufrů, aby bylo kam dát drobnosti na cesty.
Zatím nejdelší cesta cca 170 km, když jsem ji vezl z prodejny v Pardubicích přes Vysočinu domů...

pajapaja
pajapaja napsal 14.02.22 v 01:00

Kali88
Kali88 napsal 20.11.21 v 01:40 10b.

Yukish
Yukish napsal 18.11.21 v 00:03 10b.

Že s ní nejdou kolínka? všechno jde když se chce (minimálně na mojí jo)

Každopádně přeji spoustu srandy a pochodových kilometrů

callowsick
callowsick napsal 17.11.21 v 09:26 10b.

CB je prostě suprova. A těch 12kg, který zhubnul model 2021, to je působivý

Kdybych jel kolem světa, vzal bych si takovou motorku

Paulano
Paulano napsal 16.11.21 v 09:15 10b.