Husqvarna Vitpilen 701 (2018)

Vlastník -Jury-
Vloženo 2.11.2021
Aktualizováno 5.11.2021

Obratná motorka se specifickým designem

Motorka koupena od Motorrad Streifeneder (DE)

Kawasaki Z900RS: vyšší cena, nevyužitelný výkon
Brixton Crossfire 500: minimum uživatelských informací, obava ze slabší podpory výrobce
Jawa 350 OHC Special: u této moto vznikla první myšlenka která mě přivedla až k Vitpilenovi, upustil jsem z jasného důvodu, Jawa je na motorce jen ta nálepka viz: Mash TT40 nebo další Romet Classic 400

První dojmy - Jsem z ní stále zdravě nadšenej. Měl sem obavy z jízdního komfortu skrz polohu řídítek a sedla, ale ty po pár km zmizely.

Motorku bych doporučil pro - lidi 175 - 180 cm, 75-80 kg, co nejezdí v po poli, ani 200 km za den a chtějí něco nevšedního..

Doplňky na motorce - 1) origo Vyhřívané gripy - 21012964044

2) padací prvky na rám od firmy T- REX (USA)

3) origo padací prvky na nádrž - 21007925044

4) držák mobilu SP-Connect

5) 12V dobíjecí zásuvka noname

- čekám na 35 mm přípravek Gilles Tooling

!!! Poptávám !!! černý díl - 21007947044 - pillon na konverzi dvojsedla na jednosedlo - jestli ho někdo máte a nevyužíváte - odkoupim!!

!!! Poptávám !!! origo výfuk, kdyby náhodou někdo přešel na Akrapa - odkoupím!

Rozhodně se nejedná o motorku "městskou", jak se píše v mnoha recenzích. Motorově je to dle mého názoru naopak. Motorka se v nízkých otáčkách trápí. Po sžití a vyzkoušení všech možných poloh musím konstatovat, že na moji postavu a váhu je Vitpilen ideál. Záda mě z ní nebolí a ruce, tak ty se musí posílit Když na ni sednu, nestojím sice na celé ploše nohy ale ani né na špičkách.
Řazení rychlé, ale musíte použít patřičnou sílu. Easy Shift jen testován, použitelný od 6000 ot. nahoru, kdy tam kvalty rychle ladně skáčou. V nízkých otáčkách to při řazení bez spojky škube. Já ji ale nehoním a řadím se spojkou.
Nejsem první majitel ale nájezd byl při nákupu nízkej - 1370 km. Takže prakticky lehce zajetá motorka. Žádný škrábance na nádrži nebo pozůstatky po nehodě..
Líbí se mi jak je na moto vše stavitelné, od ovládání brzd přes pedály a odpružení.
Pro mě jako začínajícího jezdce přijdou vhod (a bral sem na to při výběru ohled) i dozorové vymoženosti jako kontrola trakce, ABS a antihopingová spojka. Taky oceňuju, protože mám zvyk brzdit motorem, tu škrticí klapku která brždění usnadňuje a jde to při podřazení cítit, že si připadám jak s motorovou brzdou u náklaďáku.
Vytknul bych dvě věci: 1) Extrémně malej prostor pod sedlem pro uložení nezbytností jako lékárnička,hadra, papíry atd. Je to hodně otravné to tam pokaždé uspořádávat aby se sedlo zaklaplo. 2) Display..to je prostě katastrofa..vzhled ok, ale ten "ciferník" a ovládání ..panebože. Na to jak je to mladá motorka a jak si dali třeba v KISKA práci s vývojem je to fakt ubohost.
Moto využívám hlavně pro ježdění na kratších trasách do vzdálenosti max. 70-80 km. Tahle motorka určitě není na výlet za hranice. Ale když se na ni podíváte soudným okem, tak od ní takový výlet ani čekat prostě nemůžete
Vzhled je hodně kontraverzní, z mých přátel je to 50 na 50 komu se libí a kdo vyloženě komentuje, že se nepovedla. Názory respektuji, nepřesvědčuji. Jak říká jeden můj moto guru: motorka musí u řidiče vyvolávat emoce. A u mně to s Vitpilenem 701 opravdu funguje, když jízdu končím nechce se mi zhasínat motor.

nexus
nexus napsal 13.11.21 v 08:58 10b.

zajímavej stroj

dva_hrnce
dva_hrnce napsal 05.11.21 v 21:14 10b.

Určitě dobrá volba, přeji spokojenost a radost z jízdy

ILA
ILA napsal 05.11.21 v 11:04 10b.

... z důvodu osobní Pilen obsese nemůžu vynechat gratulaci a hodnocení. Ať Tě pořád stejně baví .

bertold
bertold napsal 04.11.21 v 18:30 10b.

Tak tohle je unikát, paráda! Patřím rozhodně k té polovině, které tenhle stroj zvyšuje tepovku a jednou snad přibude v garáži
Gratulace a užívej!

Newtoon
Newtoon napsal 04.11.21 v 16:43 10b.

Je to parádní strojovna, ať dobře slouží ?