Kawasaki VN 900 Classic (2008)

Vlastník mari
Vloženo 15.10.2021
Aktualizováno 26.1.2024

Nejede to, kroutí se to ale vypadá dobře

Honda VTX 1300: karburátor
Yamaha Road Star Warrior: Nepohodlná pro spolujezdce.
Yamaha XVS 1300A Midnight Star: Nebyla žádná za slušnou cenu.

První dojmy - Na ten objem vypadá hodně dospěle, i váha tomu odpovídá. Celkem solidní ergonomie.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je opravdu vhodná na kochací jízdy kolem kilča, kdy se dá ještě rozumně předjíždět. Jak narazíte na plechovku, co na silnici s provozem pojede 110-130 a nebude to vyloženě rovinka, budete mít problém předjet... Na druhou stranu zabírá krásně a plynule od spodních otáček, bez problémů probubláte město na 5-ku.

Doplňky na motorce - Na VN-ku jsou padáky, opěrka spolujezdce, př. plexi a boční kufry. Pořešil jsem držák mobilu (tak jak je to vidět na fotkách to bylo když jsem ji přivezl, už to mám pořešeno jinak a lépe...).
Určitě budu řešit výfuky. Dále plánuji koupi z.nosiče+kufru, čiré blinky a silně uvažuji nad přední Batwing maskou.

Zatoužil jsem po něčem klidnějším, s posezem alá křeslo v obýváku a vybral tento kompromis v podobě Kawy VN900 Classic, hlavně díky jejímu univerzálnímu, klasickému a líbivému vzhledu, pohonu řemenem a vstřikování, což tak nějak byly moje kritéria pro výběr.

Je fakt, že jsem od toho, co se výkonu týče, nečekal žádný zázrak, ale ono to fakt nejede na to že je to 9-ti kilo, což je z mého pohledu asi její největší mínus, nicméně se s tím budu asi muset naučit žít, každopádně to se mnou nebude mít holka jednoduché (poslední fotka dost napoví ), zatím jsem se s ní nedostal pod 5,5L/100 a to každý píše, jak mu bere 4-4,5l

Půjčil jsem si pro zajímavost kamarádovu stařičkou Suzuki VS800 Intruder s kardanem a to jede oproti VN-ku jak lokomotiva, krásně se sbírá od spoda a táhne až do vrchu s krásným zvukovým projevem. Pocitově jede víc, než by jí člověk na 800cm3 hádal...
To VN-ko je takový gumový, dáš plnej a nic se neděje , jen to začne pomalu zrychlovat a nemá to žádnej vršek, strašně úzký využitelný pásmo výkonu...

Abych jen nekritizoval, krásně drží stopu a jede jak po kolejích , ovšem jen do určitý rychlosti a stylu jízdy, pokud s ní bude chtít někdo letět maximálkou (což je cca 150, z kopce 160km/h) zatáčkami, odmění se občasným zavlněním, které ale není nijak brutální... Kdo by si ale takovou motorku na takový ježdění pořizoval, že?

Podvozkově se mi zdála docela tvrdá, tak jsem povolil z.pružinu na max (předek je nešteletovatelný) a škrtám teď plotnama v každý zatáčce, vlnění se logicky trochu zhoršilo. Bude to chtít najít nějaký rozumný kompromis...

Líbí se mi na ní pohon řemenem a bezproblémové vstřikování . I když brzdy nejsou žádný zázrak (v předu 1 kotouč), dají se celkem rozumně dávkovat a když s tím člověk počítá, se zpomalováním není žádný problém. Zadek brzdí velice slušně. Hodně mi vyhovuje posaz , i když sedlo by mohlo být měkčí, poměrně brzo z toho bolí zadel. Naopak řidítka mají perfektní tvar a šířku.
Jako celek působí VN-ko velice vyváženě a dospěle.

Vybíral jsem poměrně dlouho a myslím, jsem nevybral špatně, motorka má najeto skutečných,doložitelných jen něco málo přes 5.000km!, je fakt jako nová, jako by sjela z výrobního pásu.

DeaDDream
DeaDDream napsal 26.07.22 v 20:09 9b.

pozeral som po nej a teda mam tiež kawasaki vn ale 15 tak nech slúži

eddie80 napsal 18.05.22 v 22:43

Provedu A je sympatický, že přesto že experimentuješ, Busa ti v garáži zůstává

mari
mari napsal 18.05.22 v 22:07

eddie80

Až tu Busu 3 generace budeš sedlat, nezapomeň napsat jak se s tím jezdí, rád si počtu

eddie80
eddie80 napsal 17.05.22 v 21:43 10b.

Čau Mari, tož moc pěkné vulkán!, dost dobře napsaný a dost překvapivá volba pro tebe Já už mám v plánu Hayabusu Gen 3, příští rok. Busa je srdcová záležitost a už se nemůžu dočkat

šmudla
šmudla napsal 27.01.22 v 20:55 9b.

Proc ne ? ?