Kawasaki VN 900 Classic (2008)

Vlastník Petrohrad
Vloženo 7.2.2022
Aktualizováno 28.8.2023

Je krásná a hodná :-* Cruiser byl od školních let můj, sen, ke kterému jsem se ovšem dostal až přes jiné motorky.

Suzuki VL 800 Volusia: důvod neuveden
Honda VT 750 C2B: Kawa se mi zalíbila víc a víc se podle mě blíží \"dospělým\" cruiserům

První dojmy - První dojem z posezu nic moc. Chvíli mí trvalo najít si vhodnou pozici, po TDM a Grisu je to obrovský rozdíl. Ale už jsem se s ní popasoval a jsem naprosto spokojen. Ovšem první dojmy po rozjezdu bych hodnotil známkou 1A! Po rozjedu mám sice furt tendenci strkat pravou nohu pod sebe a ne na stupačku vepředu, ale to je můj problém a ne vada stroje :-)

Motorku bych doporučil pro - Někdo říká, že je dobrá pro začátečníky. No asi jo, ale musí se člověk popasovat s tím jak je těžká.

Doplňky na motorce - Padák, brašny, kryt chladiče. Ten se mi teda moc nelíbí, je to trochu kýč, ale na druhou stranu si říkám, když už tam je, tak aspoň je chladič trochu chráněný. Možná ho přestříkám, jestli to teda půjde, nevím jestli je to chrom nebo jenom nerez, zjistím a uvidíme.
A nyní, konce srpna 20213, řídítka Highway Hawk.

Cruisery se mi vždycky moc líbily, ale připadalo mi to jako moc jednoúčelová záležitost. Ovšem po koupi Grisa, které na 100% splňuje to, co od motorky chci, jsem dostal chuť pořídit si cruisera jako doplněk. Asi měsíc jsem o tom uvažoval, koukal po inzerátech co je vlastně zhruba tak k mání, původně jsem jí chtěl pořídti až na léto, ale když jsem narazil na inzerát na tuhle, bylo mi jasné, že tohle nesnese odklad. Není přeplácaná doplňky, čisté linie stroje nejsou narušeny doplňky jako plexi či opěrka (to jsou věci, které se mi osobně moc nelíbí), naopak brašny a padák mi připadají decentní a přesto podtrhují mohutnost stroje. A taky se mi líbí atributy "velkého cruisera": velkoplošné stupačky, řazení špička-pata (velmi návykové), sekundár řemenem. A jelikož to má být druhá motorka vedle Grisa, chtěl jsem se držet při zemi, proto jsem nešel do žádného nadlitra. Tohle mi přijde jako ideální kompromis mezi nadlitry a nižším i kubaturami.

Zatím jsem jí projel jenom okolo Blatné, ale to mi stačilo k tomu, abych poznal, že tahle motorka bude úplně v pohodě. Je fakt hodná, krásně plynulé rozjezdy, řazení, při odbočování na nízký otáčky necuká, paráda. Sice moc netáhne a i brzdy jsou vlažnější, ale to se u téhle kategorie tak nějak očekává. Na blbnutí jsou jiné stroje. Už se nemůžu dočkat, až se udělá hezky a já jí projedu někam dál. To jsou nápady, kupovat motorku v zimě...

26.9.2023

Na motorce provedena malá úprava. Původní řídítka mi moc nevyhovovaly, protože jsou moc protažená dozadu při mé výšce se mi na tom blbě sedělo, byl jsem trochu nakloněný dozadu a musel jsem se jich tak nějak blbě držet, jako bych za nima vlál a nebylo to moc pohodlné. Tak jsem je vyměnil za Highway Hawk Cruiser a teď je to přesně ono. Sedím rovně, o řídítka se lehce opírám, super!

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 18.02.22 v 19:13 10b.

Moc pěkné VNko. Snad v něm najdeš co hledáš.
Drobné klišé si neodpustím. Není špatné počasí, jen špatně oblečený... ále však to znáš.
Tak super sezonu a třeba někde nashledanou.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 10.02.22 v 20:37 10b.

hezký kousek
Tak ať se daří a přeji hodně šťastných kilometrů. Uvidíš že budeš spokojenej. Akorát časem budeš asi shánět silnější

Čadil
Čadil napsal 08.02.22 v 11:24 10b.

fery251
fery251 napsal 08.02.22 v 10:13 10b.

Jojo, Kawa je super. Ten kryt chladiče je zaručeně nerez. Tak ať ti dělá jenom radost

Guga
Guga napsal 07.02.22 v 20:28 10b.

Líbivý kósek