Triumph Tiger 1200 XC (2013)

Vlastník Delphi
Vloženo 14.9.2021
Aktualizováno 15.9.2021

Luxusní cestovní enduro! Motorka sice těžká, ale neskutečně pohodlná se silným motorem.

První dojmy - Tohle byla láska na první pohled, jen jsem si sedl...věděl jsem, že ji chci. Pohodlné sedadlo, výška řídítek perfektní, tříválec naprostá bomba. Vypínatelné ABS, tempomat ... jen ta váha je při manipulaci docela znát.

Jako začínající jezdec jsem si pořídil Suzuki SV650S, rychlá, pro začátečníky super. Pokračoval jsem Yamahou FZ6 Fazerem a pak jsem přesedlal na toto cestovní enduro. Vzhled je otázkou vkusu každého jednotlivce a mě tato motorka doslova uchvátila. Nejdříve mne zaskočila její váha a tak při manipulaci s ní se doslova zapotím. Jakmile ale usednu do sedla, váha mi už tak nepřijde a po rozjetí mám pocit, že ta motorka je lehká. Je výborně ovladatelná, v zatáčkách lehce překlopuji z jedné strany na druhou a její tříválec má síly více než dost. Prní den po zakoupení absolvuji cestu domů cca 240km plnou zatáček a asi po třech hodinách jízdy z ní slézám a nic mě nebolí. Naopak, kdyby už nebyla noc, klidně bych v jízdě pokračoval. Tak na této moto se bude cestovat jedna radost! Spotřeba po najetých 700km průměr zatím 4,9l je také super. První dojmy jsou vynikající a už se těším na nějakou delší cestu.

marin35
marin35 napsal 21.09.21 v 11:07 10b.

Tak vítej v klubu kolego, na místě je manipulace fakt horší, ale jinak super a tobě samo za 10

tomcruise77
tomcruise77 napsal 15.09.21 v 21:42 10b.

Kéž bych na mé mašině vypadal tak dobře. Ale s mima 196 cm to není snadné.

Juraj22
Juraj22 napsal 14.09.21 v 13:05 10b.

Jo tohle super cesťák, tak ať slouží