Kawasaki ZX-12R Ninja (2000)

Vlastník Kali88
Vloženo 30.8.2021
Aktualizováno 4.5.2022

Vloženo: 13.06.2022, Uskutečněno: 11.06.2022, Stav tachometru: 30395 km, Zhlédnuto: 41x , Bod zájmu: hrad Kámen

Dlouho jsem váhal nad novým příspěvkem do deníku kdy to psát a jak vlastně začít a dát tomu nějakou formu.

No takže tahle zelená žabka už je vcelku pojízdná a funkční, všechny hlavní neduhy jsou pryč takže si už nějakých pár tisíc kilometrů užívám v křesle téhle rakety s reaktorem pod sebou. Semtam nějakej výlet po domovině, ale většinou spíš po kolí Brna a tak.
(foto jsem musel dát samostatně jelikož jsou fotky focené na výšku a tudíž otočené)
Už má nový papuče, nakonec volba padla na Dunlop Sportmax Qualifier 2 a zatím jsem naprosto spokojený a při dalším přezouvání asi model nebudu měnit.
Psát sem dojmy a pocity na to tu není nejspíš dost řádků na to co zažijete při jízdě ať už zcela klidné kocháním se krajinou a klidným průjezdem zatáček nebo když jedete pilu. To se asi jednoduše musí zažít ten neskutečný zátah až do maxima. V celém spektru otáček na plnej kotel nebo jen napůl tak táhne jako splašená kupředu a je jedno jestli jedu sám nebo s batůžkem. Těch skoro 200 koní je prostě znát.

Zcela bez přehánění lze napsat následující maximálky z vlastní zkušenosti
(neberu to, že to má takto každá ZX-12R):
1.rychlostní stupeň -140km/h při 11000 ot./min.
2.rychlostní stupeň - 190 km/h při 11000 ot./min.
3.rychlostní stupeň - 240 km/h při 11000 ot./min.
... Nejvíc jsem zatím dal 260 km/h na letištní ploše na 4ku a to jsem ani nestačil otáčkoměr sledovat. Předchozí uvedené rychlosti jsem dovedl bez problému dosáhnout během okamžiku v běžném provozu jelikož otočení rukojeti až nadoraz znamená nárúst rychlosti během několika málo jednotek vteřin a je to neskutečně famózní zážitek. K dosažení 140ky na jedničku stačí pouhých 150 metrů (jistě jsou i lepší motorky, ale za mě je to něco neskutečného). Při jízdě 60 za hodinu na dvojku je při plném plynu na tachometru stovka snad ani ne za vteřinu, zkrátka ihned.

Tahle raketa se cítí naprosto jistě jak během provozu ve městě kolem 50ky tak i ve 170 kdy už máte co dělat vnímat okolí a cestu před sebou. Svým projevem jistoty vás doslova nutí jet rychleji, víc a ještě víc a nemá dost i když máte k dispozici 2 kvalty nahoru.
Snad tento záznam nevzbudí příliš negativní reakce když je místy napsán s vážností a naopak s jistou mírou drzosti a otevřenosti.
Možná to není ta nejlepší motorka v dnešní době, ale rozhodně nedělá ostudu kamkoli s ní přijedu a přitahuje pozornost nejen parametry, vzhledem, výkonem a pro ty co ví o jakou jde tak mě tuhle volbu jen a jen vychvalují jelikož je jistým způsobem vyjímečná a jiná taková prostě už není a nebude. Mám kus technické historie a jsem za to sakra rád

elvis78 (133) napsal 14.06.2022 v 20:20

Krásná motorka, pěkné fotky z výletu

• Konečně!

Tak už jsem zase zpátky. Celých 63 dní, které byly opravdu dlouhé jsem si myslel, že se nedočkám své rakety. Zápis do deníku se nedá označit pouze jako vyjížďka, ale souvisí to i se servisem a hledáním toho, proč pořád d

Vloženo: 27.06.2023
    Uskutečněno: 23.06.2023
  • Zimní servis a úpravy

Tak přišlo na povánoční radost v podobě dalšího servisu mojí zelené rakety. Bylo na čase vyřešit brzdy, přední vidle, ložiska v krku řízení a v kolech, vyměnit TPS senzor za nový a když už to bylo tak všechno dohromady n

Typ: Údržba
    Vloženo: 02.02.2023
    Uskutečněno: 02.02.2023
  • Červenohorské sedlo

S nějakým zpožděním kvůli silnému pracovnímu vytížení sem přidávám další záznam. Výlet na Červenohorské sedlo. Den 18.6.2022 se stal naprosto dokonalým zážitkem s jedinou chybou, že měl pouze 24 hodin. Jinak to bylo /cestovani/?act=poi&did=360

Vloženo: 30.07.2022
    Uskutečněno: 18.06.2022