Babetta 210 (1995)

Vlastník Pedrobulva
Vloženo 20.6.2021
Aktualizováno 20.6.2021

Viděl jsem pěknou stavbu mopedu a chtěl jsem si zkusit vlastní úpravu. Babetta se dá pořídit za pár kaček a je to jednoduchý stroj, tak se člověk nemusí ničeho bát.

První dojmy - I když Babetta nějaký čas stála někde ve stodole, chytla téměř na drc. První jízda byla seznamovací, rozjezd v poho, přeřazení s menší výtkou, ale jela. Horší bylo zastavit tu raketu. Lanko přední brzdy prdlo a zadní se tvářila, že tam vůbec není. Tak stav odpovídal nízké ceně.

Stroj jsem celý rozebral, co bylo potřeba, to jsem vyměnil až na motor, ten jsem jen vyčistil. Dokud pojede a bude řadit, tak s tím nebudu nic dělat, jen dostal nové plastové kryty. Na rámu proběhla amputace nosiče a navaření rámu pod nádrž. Ta je z Maneta, bo se mi líbil její tvar. Dal jsem nižší řídítka, rozetu 47 zubů, větší přední lampu a menší zadní světlo do rámu. Zadní tlumiče jsou trochu fortelnější na moji váhu, sedátko pro pohodlí odpružené a to je asi tak vše.

Pedrobulva
Pedrobulva napsal 02.07.21 v 08:08

Díky za hodnocení a názory. Doufám, že je to inspirací pro ty, co o něčem podobném uvažovali a né a né se rozkývat. Já to stavěl na dvorku na trávě, když pršelo, mačkal jsem se na terásce, takže výmluvy typu nemám kde nebrat a hurá do toho!!!

pitrosik71
pitrosik71 napsal 30.06.21 v 19:15 10b.

Moučka
Moučka napsal 27.06.21 v 11:44 10b.

cmiral
cmiral napsal 27.06.21 v 09:31 10b.

Mě by se líbilo světlo ala Stadion a ne Zetor

JohnCoat
JohnCoat napsal 25.06.21 v 20:57 10b.

Kdybych mohl tak dám dvacet!! Nádhera.