Aprilia Pegaso 650 Strada (2007)

Vlastník Jerry501
Vloženo 11.5.2021
Aktualizováno 17.6.2021

Krásný design, nízký nájezd na daný ročník, dobře ovladatelná, dostatečný výkon.

Motorka koupena od FIRMA:JHMoto (Horní Žďár) - Do prodejny jsem volal pár minut před zavíračkou o víkendu, hovor bez problému. Motorku jsem si rezervoval a po zaplacení 5tis zálohy, motorka zmizela z jejich stránek.
Týden na to jsem jel z Liberce do Jindřichova Hradce, se na ní podívat. Kamarád, co se v motorkách vyzná jel se mnou, aby jí zhodnotil. Vše vypadalo OK a v prvotřídním stavu. Po doplacení celkové ceny motorky, jsme ji mohli projet. Obou dvou se nám líbila, a tak jsem ji vzal. V prodejně jsem podepsal smlouvu, převaz plnou moc původního majitele a veškeré doklady, rovnou mi sjednali i povinné ručení a já vrazil na nové motorce domů. Tento obchod proběhl v sobotu 1.května, tedy na svátek práce. Telefonická domluva v pořádku, jednání na místě to samé, s motorkou a jejím stavem jsem nad míru spokojen.

Honda CBF 600N: Vyšší cena, vyšší výkon (A2) málo jich je stažených
Honda CB 500X: Vysoká cena (limit 80tis Kč)
Kawasaki Versys-X 300: Vysoká cena (limit 80tis Kč), nižší výkon a obsah
Yamaha TDM 850: Staří + najeté km, vyšší výkon (A2) málo jich je stažených
Yamaha XT 660 Z Tenere: Vysoká cena (limit 80tis Kč)

První dojmy - Jako všichni i já jsem byl okouzlen nadčasovým designem. Z počátku jsem měl obavy s výškou, neboť všichni psali, že je spíše pro malé, ideálně dívky. Nicméně jak jsem na ní nasedl, obavy byli pryč. Potom tu je výkon motorky, kterého má pro mě dostatek. Zkrátka, byla to láska na první pohled.

Motorku bych doporučil pro - Moto je dle mě univerzální, mám 197cm a i tak je cesta docela pohodlná. Nicméně až budu mít více nalítáno a delší trasy k tomu dám update.

Doplňky na motorce - Motorku jsem koupil s Kufrem kappa na nosiči GIVI. Dále se stavitelnými páčkami od M-style.

Motorku jsem chtěl už od dětství, ale i když jsem v 16ti měl alespoň skútr, k pořádné mašině jsem se dostal až teď v 28 letech.
Jako kluk jsem snil o super sportu, později naháčích, ale nakonec jsem zmoudřel a uvědomil si své proporce a limity ve zkušenostech. Proto volba padla na Adventure či cestovní silniční motorku. Zpočátku jsem koukal po mladších ročnících, ale než bych na ně našetřil, trvalo by to dlouho a řekl jsem si, že už jsem čekal dost dlouho. Proto jsem začal hledat straší stroje s přiměřeným nájezdem. V mé cenové kategorii nakonec zbyly Yamaha TDM, Honda CBF a právě Strada. Po dlouhém rozhodování a četbě stohů recenzí, jsem se rozhodl pro Stradu a byla to dobrá volba.
Motorku mám pouze pár týdnů a zatím jsem ujel jen něco kolem 300 km z toho 250 na jeden zátah. Motorka je pohodlná, ale po asi 1h mě začal bolet zadek (tady může jít i o nezvyk), nicméně kratší zastávka a vše bylo zase v pořádku. Zatím si zvykám jezdit na skutečné motorce a Strada mi přijde dosti vhodná, jde krásně za plynem a brzdy se mě nesnaží zabít, dokonce mi i odpustí, když špatně zařadím a otáčky klesnou po 2tis (i tak se rozjede). Jedinou drbou výtku mám k ovládání blinkrů, páčka ovládání klouže bez žádného odporu, a tak poznám, že blikám jen díky kontrolce (u skútru mi páčka cvakla, při změně pozice). Měl jsem dost problémů s nasedáním, motorka není nijak vysoká, ale když mám vzadu daný kufr, tak tu svojí dlouhou hnátu jen tak nesloží a často jsem škrtal botou o sedlo (někomu to je jedno, ale sedlo bylo bez škrábnutí, když jsem jim koupil). Vyřešil jsem to nastupováním s nášlapem na stupačku.
Motorka má slušné zrychlení a jet rychle taky zvládne, ale maximálně do 130km/h, výše už je jí nutno vytáčet, a to jí nesvědčí. Nicméně i se svými 130kg jsem se bez problému rozjel na 150km/h, šlo by i více, ale neměl jsem adekvátní výbavu a v helmě se měl strašný hukot, proto jsem výše nešel.
Nemám bohužel s čím srovnat, takže jestli je vhodná na ono či tamto říci nedokážu.
Já jsem však velice spokojen, jel jsem trasu po okreskách a dálnici, i do práce s ní jezdím a vždy spokojenost.
A jen tak mimochodem, nejvíce jsem se bál výšky, když tu všichni psali, že je vhodná pro malé a ženy.
Ale nakonec se ukázalo, že je i pro vysoký, protože se mi na ní sedí pohodlně a to měřím 197cm.