Aprilia Pegaso 650 Strada (2007)

Vlastník Sylver
Vloženo 12.8.2014
Aktualizováno 28.8.2016

Vždycky se mi líbila a tak jsem ji chtěl zkusit. Osvědčený motor v pěkném kabátku.

První dojmy - Víceméně jsme si sedli od začátku. Z pohledu pozice a pohodlí je to oproti sportovním motorkám samozřejmě úplně někde jinde. Když jsem si ji vezl od prodejce domů, myslel jsem, že ty vibrace nerozdýchám. To bylo na podzim r. 2013. Zjara už mi to nepřišlo tak hrozné a dneska s tím nemám žádný problém.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kdo chtějí jezdit pohodlně a ne moc rychle. Přece jen 35kw není moc, top speed kolem 170, to každého nenadchne. Ale pro vyklidněné jedince, začátečníky, nebo do města ideální.

Doplňky na motorce - Vhodné věci pro cestování: vyhřívané hefty - tohle je fakt super věc!!! Mám to na motorce poprvé a vím, že je budu mít i na těch dalších. Padací rámy - člověk nikdy neví a taková věc se prostě vyplatí. Hlavní stojan - řetez se čistit musí a takhle to jde o dost líp. Vyšší plexi - vypadá to snad i líp než bez něj a hlavně se dá trochu schovat. 12V zásuvka pod sedlem a 12V s USB (2v1) zásuvka na řídítkách.

Už mě nebavily sport. motorky, hledal jsem něco pohodlnějšího s vyššími říditky. Výkon 35kw není nic extra, navíc jednoválec, úzký rozsah použitelných otáček, pětikvalt , již zmíněné vibrace . To nebrečím, to je prostě charakteristika tohoto motoru.

Podvozek ok, spíše měkčí. Zadek se dá štelovat, předek ne. Při 30tis. vyměněn olej v tlumičích a docela to pomohlo. Brzdy Brembo , přední 4 pístek je fakt dobrej! Super vychytávka je malý plastový otevírací deklík na nádrži, kam se vejde mobil, peněženka, klíče apod. drobnosti. Nádrž je plastová a docela malá a klasický tankvak na ni prostě nedáš.

Motorka je super do města . Lehká, obratná a úzká!!! Zacpanou jižní spojku si dáš s prstem v nose. Pak taky okresky, zatáčky, horší asfalt a i nějaká ta polní cesta se dá v klídku projet. Vhodné pro menší postavy - mám 170. Hlavně při manipulaci na místě, nasedání atd.

Dá se na ni cestovat dobře, dálničních 130 v kuse dává v pohodě a ani těch vibrací není tolik, ale není to úplně ono. Mnohom lepší je vybrat cestu přes okresky. Motorka se bude cítit líp a vy taky a hlavně si tu jízdu člověk užije. Ještě doplním info k jednodílnému měkkému sedlu - do města a na menší pojížďky super, na delší cestě se po cca 100 km prosedí.

Spotřeba mi osciluje kolem hodnoty 4,5 l. Na minimum jsem se dostal letos při dovolené v Rakousku - 3,8 l, pokud ale člověk víc tahá a přidají se dálnice (130km/h) je to spíš k 5 l.
Na nádrž jsem ujel nejvíc 340 km.

Servis. intervaly - olej po 10 tis.km.

Edit: prodáno v říjnu 2015 s 44 tis. km

Myschan
Myschan napsal 21.05.15 v 07:27 10b.

Pěkná motorka, taky jsem nad ní uvažoval

Vydrik
Vydrik napsal 01.01.15 v 22:45 10b.

paradni stroj...

lenk
lenk napsal 25.12.14 v 08:58

Je to přesně tak jak píšeš. S těma vibracema to ještě není tak hrozné, XT je má podstatně horší.Aprilie má na motorce snímač pomocí kterého řídící jednotka provádí soft.úpravy .

Luki2
Luki2 napsal 12.08.14 v 18:21

Parádní stroj,tak ať slouží a mnoho šťastných km

Milan1963
Milan1963 napsal 12.08.14 v 14:58 10b.

Krasavice ! Hezky o ní píšeš a věřím tomu. Sám jezdím taky na jednoválci a k cestování je pohodlný. Přeju další příjemné kilometry.