Honda Forza 125 (2020)

Vlastník Kuna73
Vloženo 29.4.2021
Aktualizováno 10.5.2021

Úsporný a zároveň i prostorný skůtr. Je dobrý jak do města, na nákup tak i na příležitostný menší výlet.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

První dojmy - Trochu obavy z řízení motorky po 25 letech. Dlouhá léta jsem najezdil na horském kole tisíce km ročně tak jsem neměl obavy, že bych to nezvládnul. Po prvním nasednutí se zdála tak nějak neohrabaná,težká a nechtěla zatáčet. Po pár km si ale mozek uvědomil, že to není 12kg chrtí horské kolo.

Chtěl jsem něco nového, spolehlivého a s dostupným servisem. Hlavně aby se to líbilo i partnerce. Takže volba značky víceméně jasná - Honda nebo Yamaha. Nejpve jsem přemýšlel o PCX a NMax. Cena dobrá, ale rychle jsme volbu zavrhli. Já 194cm ona 180cm a dohromady necelých 170kg. Jde se na ně poskládat, ale nic moc více. Perfektní pro jednoho do města. Druhá volba praktická - Forza nebo XMax. Dostatečně velké a pohodlné i pro dva na 2h vyjíždku za město a zároveň i do mesta. Ucházející uložný prostor i bez zadního kufru. Recenze naprosto vyrovnané. Něco lepší na Forze něco na XMaxu ale žádný jasný vítěz. Nakonec to rozhodl prodejce. Yamaha měla koncem loňského roku vyprodáno. Prodejce Hondy byl velice vstřícný, sehnal skůtr i ve správné barvě téměř okamžitě i s doplňky.