Triumph Speed Twin (2019)

Vlastník JKLM
Vloženo 31.3.2021
Aktualizováno 17.4.2021

Prostě Triumph, viz moje minulé strojky! Kdo jednou zkusil, ví své ... Klasika pro lidi, který mají rádi kvalitu, solidnost, stále ještě relativní jednoduchost a chtějí, aby jejich stroj vypadal retro, nechtějí ale, aby tak i jezdil !

Motorka koupena od FIRMA:MACH MOTORS s.r.o. (České Budějovi

Honda CB 1000R: Není to Triumph, na ten výkon a schopnosti už jsem starý, cena
Kawasaki Z900RS: Jen jeden nesymetrický a ošklivější výfuk s horším zvukem (nebo jinak: na retro moc válců, málo výfuků - Honda CB 1100 to pochopila rychleji) :-)!

První dojmy - Pro mě dokonalý kompromis (dnes módně crossower) mezi vzhledem i tradicí klasického Bonnevilla a schopnostmi výkonných moderních naháčů (s láskou vzpomínám na Speed Tripla) s větším výkonem a živějším podvozkem, ale bez utrpení jednoúčelových závoďáků.

Motorku bych doporučil pro - Nadšené znovuzačínající nebo služebně starší motorkáře bez závodních nebo okruhových ambicí, zato hledající nestárnoucí, krásnou a nadčasovou klasiku, se kterou ovšem nehodlají být poslední na semaforech ani dvakrát za rok na německé dálnici :-)!

Doplňky na motorce - Padáky, šusplech, nosič, plotna na kufřík, štítek, odnímací úchyty brašen SV Motech...

Nám skorodůchodcům už stačí třeba na jinak nádherný a blízce příbuzný Truxton jen pokoukat a maximálně se chvilkově bolavě povozit, zatímco na Speed Twinu se dá pohodlně dojíždět, výletit, cestovat i řádit, jezdit v klidu celý den a přitom v reálném světě mimo okruh stačit kdekoliv komukoliv.
Jednou větou? Speed Triple s nenastavitelným podvozkem, jen se dvěma hrnky, ale větším objemem (dobře, aktuálně už ne), pro mě hezčím kukučem (klasika), pohodlný i pro dva. Jinak skoro nejvýkonnější, přitom nejkratší, nejagilnější, nejlehčí a nejlevnější velký Bonny...
Covid-necovid, další sezóna začíná ...

Libor_L
Libor_L napsal 19.04.21 v 21:30 10b.

Nádherná motorka . Taky o ní uvažuji.

JKLM
JKLM napsal 09.04.21 v 11:56

Velice děkuji . Leckomu stačí, když stroj bezva funguje a výborně jezdí. Já se ale navíc strašně rád i koukám !

rade35
rade35 napsal 09.04.21 v 10:07 10b.

Opravdu pěkný stroj super

Milan1963
Milan1963 napsal 08.04.21 v 21:51 10b.

Moc hezká motorka. At' i dál dělá radost.

JKLM
JKLM napsal 08.04.21 v 08:37

Mám stejný názor, pane kolego! Pro mě nemusí každá motorka lítat metr nad zemí, nemusí vypadat jak hlavní záporák z posledního komixovýho filmu ! Jasně, jsem už trochu starší, ale krásu vidím trochu jinde a jsem rád, že minimálně Triumph ve svý klasický řadě Bonnevillů taky !