Triumph Speed Twin (2019)

Vlastník JKLM
Vloženo 31.3.2021
Aktualizováno 6.6.2023

Prostě Triumph, viz moje minulé strojky! Kdo jednou zkusil, ví své ... Klasika pro lidi, kteří mají rádi kvalitu, solidnost, stále ještě relativní jednoduchost a chtějí, aby jejich stroj vypadal retro, nechtějí ale, aby tak i jezdil !

Motorka koupena od FIRMA:MACH MOTORS s.r.o. (České Budějovi

Honda CB 1000R: Na ten výkon a schopnosti už jsem starý, cena, méně vhodná na cestování, jinak ale paráda, klobouk dolů
Kawasaki Z900RS: Moderní výkonná retro krasavice, ale: jen jeden nesymetrický a ošklivější výfuk s horším zvukem (nebo jinak: na retro moc válců, málo výfuků - Honda CB 1100 to pochopila rychle) :-)!

První dojmy - Pro mě dokonalý kompromis (dnes módně crossower) mezi vzhledem i tradicí klasického Bonnevilla a schopnostmi výkonných moderních naháčů (s láskou vzpomínám na Speed Tripla) s větším výkonem a živějším podvozkem, ale bez utrpení jednoúčelových závoďáků.

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšené znovuzačínající nebo služebně starší motorkáře bez závodních nebo okruhových ambicí, zato hledající nestárnoucí, krásnou a nadčasovou klasiku, se kterou ovšem nehodlají být poslední na semaforech ani jinde, dokonce ani dvakrát za rok na německé dálnici :-)!

Doplňky na motorce - Padáky, šusplech, nosič, plotna na kufřík, štítek, odnímací úchyty brašen SV Motech...

Nám skorodůchodcům už stačí se třeba na jinak nádherný a blízce příbuzný Truxton jen pokoukat a maximálně se chvilkově bolavě povozit, zatímco na Speed Twinu se dá pohodlně dojíždět, výletit, cestovat i řádit, jezdit v klidu celý den a přitom v reálném světě mimo okruh stačit kdekoliv komukoliv.
Jednou větou? Speed Triple s nenastavitelným podvozkem, jen se dvěma hrnky, ale s větším objemem (dobře, aktuálně už ne), pro mě mnohem hezčím kukučem (klasika), pohodlný i pro dva. Jinak skoro nejvýkonnější, přitom nejkratší, nejagilnější, nejlehčí a nejlevnější malý velký Bonny...

Aktualizace 30. 5 . 2021:
Poctivě zajížděno, krásně hravá, nízká, velmi silná motorka pro krátké i delší výlety, každodenní dojíždění, v jednom i na větší akce. Neobtěžující, ale nádherně bublavý hluboký zvuk!

Aktualizace 6. 6 . 2023:
Pořád baví a baví, z nově přidaných fotek je patrný i velký cestovní potenciál (pochopitelně sólo). Naučil jsem se využívat nastavitelnosti předpětí zadní pružiny ideálně pro mé využití. Motor je zabiják a přitom vlastně stále téměř v záběhu. Ta síla! Ta výbušnost!! Ten zvuk!!! Tohle není poklidné rádoby neoretro

Juraj22
Juraj22 napsal 07.06.23 v 12:30

Chlape popisuješ to uplně úžasně Mašina vypadá nádherně, dovedu si představit, že bych o ní na starý kolena taky uvažoval

Myschan
Myschan napsal 07.06.23 v 10:31 10b.

Pěkná

zain1
zain1 napsal 07.06.23 v 07:29 10b.

Parádní motorka ...a i ty okolo, které byly ve výběru...

JKLM
JKLM napsal 06.06.23 v 20:50

Přesně, vidíme to stejně Ať oba dlouho vrčí, jezdí a baví!

TON-UP
TON-UP napsal 06.06.23 v 19:00 10b.

Moc pěkné moto, recenze a super, že na tom "prostě jezdíš". Já mám menšího 900 a byl jsem pojezdit na víkend a jde to i s náhradníma trenkama do neděle, fakt super motorka na vše s X faktorem jak blázen.