ČZ 250/485 (1982)

Vlastník Radek2107
Vloženo 23.2.2021
Aktualizováno 28.9.2021

Vloženo: 24.05.2022, Uskutečněno: 21.05.2022, Stav tachometru: 29008 km, Zhlédnuto: 39x

Věc první: s motorkou už jsem pár kilometrů najezdil, ale stále mi bylo divné, že ač 250, tak nechce tahat tak, jak jsem očekával. Převody mně přišly oproti 477 strašně dlouhé. Po jedné projížďce mně to nedalo, sundal jsem dekl a jal se spočítat, kolik zubů má kolečko sekundáru. Nestačil jsem se divit a musel jsem to přepočítat ještě dvakrát. 18 zubů! To tam musel dát maďarský optimista, který vlastnil motorku přede mnou. Měl jsem náhradní se 16. zuby, vyměnil a udělal zkušební jízdu. Rozdíl neskutečný. Motorka jede, tachometr neproměřuje.
Věc druhá: když už byla motorka schopná jet, vyzkoušel jsem ji i pod zátěží ve dvou. S manželkou jsme jeli na krátký výlet. Přes Benátky a Lysou do Přerova nad Labem do Moto Velo Muzea. Moc hezké soukromé muzeum, kde se nachází sbírka předválečných Čezet, dalších motoveteránů, starých velocipedů a přidružených artefaktů. Mohli jsme si vše v klidu prohlédnout i nafotit, byli jsme tam sami. Jako velká vzácnost tam je kolo Slavia z dílny Laurina a Klementa s výrobním číslem 001.
Času jsme měli dost, slunce svítilo, tak jsme se vydali do Nymburka k promenádě u Labe, jen tak jsme vegetovali na obřích lavičkách, které tam mají a pak jsme si ještě zajeli na zmrzlinu na Loučeň. Motorka nás utáhla statečně, po rovince v pohodě 85, jen mě začaly zneklidňovat stále větší vibrace a divné zvuky od motoru, čímž se dostávám k věci číslo tři:
O víkendu jsem si vyjel na sraz dvoutaktů ve Vědlicích nedaleko Úštěku. Cesta ubíhala dobře, motorka jela, ale zvukově to nebylo ono. Tam jsem chvíli pobyl, na cestě zpátky už byly vibrace nesnesitelné a kovové zvuky vycházející od válce otřesné. Ano, na řadu bude muset přijít rozborka motoru, tudíž prozatímně je tato sezona s Kleopatrou uzavřená.

SlimM (48) napsal 26.05.2022 v 07:28

Hezké početní i fotky.

• První jízda v roce 2024

Ano, sice je ještě únor, ale sluníčko, bezvětří, suché silnice a teplota +9 stupňů neodbytně posilovaly chuť projet se na motorce a zároveň odzkoušet nově nainstalované vape (viz minulý záznam v deníku). Fajn okruh v ok

Vloženo: 20.02.2024
    Uskutečněno: 18.02.2024
  • Instalace VAPE

Prostě to muselo přijít. Vylepšení motorky zapalováním VAPE. Ano, není to zadarmo, ale vzhledem k tomu, že na motorce hodlám jezdit a pokud možno méně se v ní hrabat, jsem nakonec zainvestoval. První dilema: odstříhat n

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 20.01.2024
    Uskutečněno: 20.01.2024
  • Setkání sběratelů historických vozidel Činěves

V sobotu jsem vyrazil "na čumendu" do nedaleké Činěvse, kde se konalo setkání veteránů. Hezká akce, spousta motorek i zajímavých aut. Jen škoda, že jsem hel sám, nebylo s kým pokecat.

Typ: Sraz
    Vloženo: 01.10.2023