Kawasaki ZRX 1200 (2001)

Vlastník JJIIRRIINN
Vloženo 15.2.2021
Aktualizováno 1.3.2021

Spolehlivý, klidný, ochotný ale umí překvapit... Prostě REX

První dojmy - Když jsem zkusil REXE poprvé, byl to REX mého bratra a po první projížďce jsem věděl že "TO CHCI". Trošku jsem zpočátku bojoval s jeho váhou ale vše ostatní semnou srostlo.

Motorku bych doporučil pro - Rexe bych určitě nedoporučil někomu kdo nejezdil něco jiného předem, tenhle kovář bez asistentů na které jsou zkoro všichni dneska zvyklí totiž "UMÍ" překvapit

Doplňky na motorce - Zásadní věci jsou origo až na klín pod motor a plexi MRA

Jeden důvod proč REX je ten že jsem si ho zkusil u bratra a vzal mě za srdce. Starý poctivý železo, v nízkých otáčkách kliďas ochotnej vzít vše bez rozdílu zařazené rychlosti a naopak po přidání ukáže že umí vzít za své.
Brzdy jsou trošku měkčí ale je to jen díky váze po výměně hadiček za pancéřky začnou být ostré a jedovaté.
Podvozek je nebojácný do zatáček díky nízkému těžišti, a při rovné jízdě se mi nestalo že bych zaznamenal nějaké nešvary jako vlnění nebo roztřepání řídítek.
Ovladatelnost je dobrá ale s váhou musíte trošku počítat předem.
Spolujezdec má docela dost vysoko stupačky takže při delší jízdě nevíte jak si poposednout.
Prostor pod sedlem na peněženku, telefon, cigárka, a 1/2litr pití je uplně dokonalý.
Spotřeba je daleko menší než jsem se dočetl v testech, nejezdím na spotřebu a ať dělám co dělám okolo 5,5 litránku většinou ve dvou lidech je obdivuhodný.
Poruchy zatím žádné nejsou ale při koupi proběhly samozřejmě základní věci jako ventily, rozvody, spojka, vyčištění karburátorů, seřízení karb.+ podtlaků a jako poslední jsem nedávno udělal seřízení snímače klapek.
Motorka se cítí nejlépe na klidných projížďkách ale na ostřejší jízdu se nenechá přemlouvat a stane se z něj ... Prostě REX [img]https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2021/07/551916_dfb7e154085499666ccc293c9f38fe87.jpg[/img]

Kaabo
Kaabo napsal 10.08.21 v 15:22 10b.

Luxus... není co dodat

pzv
pzv napsal 14.06.21 v 15:01 10b.

Panta_Rhei
Panta_Rhei napsal 17.02.21 v 11:45 10b.

Hele nádherná motorka.
Mám slabost pro tyhle "starší poctivé kousky". Nevím čím to je, ale ty nové mě prostě, až na pár výjimek, neberou.
Po delší době mě něco opět zaujalo.
A bavíc je tam nádhernej pes. To je Chesapeake ?

marafzs600
marafzs600 napsal 16.02.21 v 21:47 10b.

Krasavec

ingott
ingott napsal 15.02.21 v 17:04 10b.

Hezký Rex V modré barvě ne až tak častý. 10b