Honda NX 650 Dominator (1991)

Vlastník Babetta_210_14
Vloženo 17.1.2021
Aktualizováno 12.1.2022

Starý japonský kladivo na čarodějnice.

Kawasaki KLR 650: Nebyla na prodej v té době

První dojmy - Velice mě překvapil zvuk vykuchaných výfuků které tam bývalý majitel měl ( né že bych je sundal ). Trochu jsem to rozjel a při výjezdu z první zatáčky jsem, jak jsem byl zvyklý přidal plyn, vzalo mě to za ruce a drapáky, co tam měl bývalý majitel okamžitě podlétly a šly do smyku, velká sranda a hned jsem si ho oblíbil.

Motorku bych doporučil pro - Myslím že Dominátor si najde fanoušky u všech věkových kategorií.

Doplňky na motorce - Vyšší řidítka, kufr Givi (který tedy vozím zřídka kvůli nevzhlednosti )

Vybral jsem si Dominátora na základě kladných recenzí na motor, kvůli vzhledu, ačkoliv můj Dominátor při kupu nebyl moc vzhledný, a také kvůli stavu a pro někoho cirkusácké barevné kombinaci díky které nezapadne někde v davu.

Brzdy jsou za mě slabé, byl jsem zvyklý na ostřejší.. jízda není nijak nepohodlná, záleží také na nastavení zadního tlumiče. Motorově jsem absolutně spokojen, dostal jsem přesně to co jsem chtěl, jednoválec v pořádným objemu s pořádným spodkem. Ovladatelnost na silnici mi nejspíše ovlivňují pneumatiky s vyjetou ploškou, proto se mi do zatáček neovládá nejlépe nicméně věřím že po nasazení nových gum se to zlepší ( edit. Zlepšilo ) spotřeba se mi pohybuje okolo 6-7L/100km. Servis si díky jednoduchosti stroje zvládnu dělat sám v skoro nevybavené garáži. Se spolujezdcem jezdím hodně, jezdím denně do školy 50km, spolujezdce mám zaučeného takže se mi jezdí stejně s ním i bez něj, kromě toho že se spolujezdcem se Dominátor při odpálení z křižovatky zvedá na zadní, ale baví mě to.

Líbí se mi na něm i univerzalita, když chci tak s tím že silnice skočím na louku a nedělá mu to problém, co už mu dělalo problém byla pozice když jsem stál ve stupačkách, řidítka byli hodně nízko a nutili mě se nepříjemně krčit, proto jsem koupil jiná, asi o 4cm vyšší řidítka a rozdíl je markantní, nejen při stání ale i v sedě. Tuto úpravu bych doporučil všem.

Cestovat jsem se s ní nepokoušel, vím že na to Dominátor prostě není, když vezmeme potaz že při dálniční rychlosti má problémy s přehříváním oleje, proto tak krátké servisní intervaly na olej, a proto zvažuji montáž olejového chladiče co vyrábí jedná myslím americká firma. Také vibrace apod. Nejsou u domináora při delších cestách výhodou. I když mne neobtěžují.

Tompol91
Tompol91 napsal 01.09.22 v 11:15 8b.

Ahoj, mám s pozicí ve stoje stejný problém. Jaká přesně jsi koupil řidítka víš? =)
Že bych se inspiroval? =D

dragsterrr
dragsterrr napsal 17.01.21 v 21:03 10b.

Neznicitelny stroj a prave tie farby ala ,,teplakova souprava'' su na nom top :).