Ducati ST3 (2004)

Vloženo 15.1.2021
Aktualizováno 15.1.2021

Skvely sportovo - cestovny stroj od Talianov

První dojmy - Lahka, skvele ovladajuca a pohodlna motorka

Motorku bych doporučil pro - Pre cestovatela, sportoveho jazdca, cloveka ktoreho bavi nieco furt opravovat :-)

Doplňky na motorce - Central z ST3S (Ohlins), strmene z 999

Po rokoch som sa rozhodol predat svoji Inazumu, a kedze som fausik Ducati tak som sa rozhodol pre moju prvu motorku z Bologne.
Chcel som povodne Monstra (S4,S4r alebo S2r) len na inzeratoch nebol taky aky by sa mi pacil alebo aj ked bol tak mimo cenoveho stropu, udrela do oci tato kraska. A kedze som clovek netrpezlivy, isiel som po nu.

S 2 original kuframi, s cervenym klucom ale bez CodeCard som s nou isiel domo.
Cesta to bola zabavna, kedze 3 - 4 krat som musel roztlacat kvoli KO baterke, (a hlavne aj kvoli kurewsky nizkemu volnobehu), ktroru predavajuci nejako zabudol nabit, kedze sa podla pavucin na kapotazi vela na nej nevozil...

Doma vymenena baterka, olej, filtre ( bol tam KN sport., ten som vybral a dal origo),
a prvu sezonu s dunivou ducati som zakoncil s 11 tis km.

Motorka ma perfektny dojazd (Pri normal jazde 420 Km), skvele brzdy, perfektny podvozok. Origo 12V zasuvku pod sedlom (aj ked koncovku vobec nepoznam a nepatral som potom ani kde ju kupim, pretoze predchadzajuci majtel dal na rajdy novu, na Kovboya ,bez poistky co som neskor prerobil samozrejme).
Pre niekoho 110koni malo, ja hovorim ze je to akurat. Motorka ide 240, na 3jku vie hodit na zadne, 0 - 100 do 4sek.. Najvacsou prednostnou je univerzalnost. Da sa s tym slusne tlacit v zakrutach. Velmi pohodlna, na 1 zatach som spravil 1200 km. Pri 160km za hod. na motorke vobec nefuka, perfektne predne plexi (ktore je celkom aj dost velke, clovek kvoli tvarovaniu kapotaze vela nezmokne) Akurat s tou vybitou baterkou sa to stava celkom casto. 2 Tyzdne je motorka nenastartovana a je problem nastartovat ( ako zacinajuci Ducatista som o tomto probleme nevedel, ze to je vlastne normalne ), proste sa vybija. Celkovo trosku problemy Treba dat s vacsou kapacitou. (Neskor vymysleni system nabijania ze spominanu 12V zasuvky, kvoli neustalemu davaniu dole kapoty,, som velmi spokojny )

2 sezona, slnecny oktober, vybehla baba s vedlajsej na hlavnu kde som isiel ja, a motorka uz aj na zemi aj so mnou.

Pravy bok rozlamany, plasty atd.

Cez zimu som ju trosku dal dokopy. A ked som dal dole kapoty, zohnal nove, ale nejako sa mi motorku podarilo celu rozobrat a vlastne som spravil taku malu GO celej motorky. Novy lak, pretesneni motor, taktiez nastriekany, praskova farba na rame, praskovanie diskou, Retazova sada, plexi atd. Ved pozriite.

V roku 2020 odisla cca po 40 tis spojka (neodisla, ale uz zacalala presmykovat ),

A kedze DucaBike uz na moju ST3jku (suchu spojku ma len rocnik 2004) nerobi obyc spojku len antihop, ktory povazujem za zbytocny luxus, tak mam Barnet, s tym z som dal nalakovat pritlacak a vyzera fakt velmi pekne.

Mirinn
Mirinn napsal 23.02.21 v 10:39 10b.

Super motorka ,mám ji 5.sezonu,najeto 50tis.bez jediného problému ,neměnil bych

Míla_P
Míla_P napsal 16.01.21 v 12:41 10b.

Moc pěkná

dragsterrr
dragsterrr napsal 15.01.21 v 23:11 10b.

V bielej je aj tak krajsia :).

Normik
Normik napsal 15.01.21 v 21:24 10b.

Jj, na to že se tváří jako "cestovní" má perfektní brzdy a vynikající podvozek, který obvykle přesahuje schopnosti "turistického" pilota...

Milan1963
Milan1963 napsal 15.01.21 v 20:49 10b.

Krasavice.