bmw_renocar_rijenPROFIL MOTORKY

Ducati ST3 (2007)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník s4r
Vloženo 10.10.2016
Aktualizováno 26.1.2019
Zobrazeno 2 998x
HODNOCENÍ PROFILU OD 6 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Hledal jsem Ducati, která by s klidem zvládla jízdy ve dvou a zároveň by mě bavila i ve chvíli, kdy jedu sám. V době, kdy bylo STčko nové, mě nechávalo dost chladným. Cesťák pro 20letýho kluka prostě nenabízel dost lákadel. Teď zpětně to vidím úplně jinak

Více fotografii

První dojmy - Překvapila mě ovladatelnost, je to kus motocyklu, ale když se dá do pohybu, je to lehkonožka. Dalším překvapením byl motor. Čekal jsem, že se bude charakterem více blížit slabšímu vzduchem chlazenému DSku, a že "moc nepojede", ale opak je pravdou, jede nádherně, nechá si líbit i nižší otáčky, stejně jako vzducháč, zároveň se ale rád nechá rychle roztočit jako čtyřventil. Dá se tedy relativně poklidně uhánět na vlně krouťáku, případně i olizovat červené pole na otáčkoměru.

Motorku bych doporučil pro - To je dobrá otázka, na STčka se fronty nestojí. Nemají 200 koní, nejsou nejlehčí, nejsou nejkrásnější, moc lidí se za nimi asi neotočí, na masírku to tedy nebude. Myslím ale, že je to geniální motocykl na období jaro - podzim. Není nutné ho držet pořád pod krkem, aby se na něm vůbec dalo jet, když už ale na to přijde, nechá si líbit i to držení pod krkem... Je to prostě takový univerzál s krásným trubkovým rámem, svým způsobem výjimečným motorem a italským temperamentem. Kdo ho tedy má v hledáčku, moc dobře ví proč... Je to prostě klasická Ducati, taková, která se už dnes nevyrábí!

Doplňky na motorce - Žádné, kromě kufrů, a zřejmě ani jiné nebudou. Neskutečně mě tedy iritují zrcátka, nedají se sklápět, jsou okamžitě na ráně a pokud s ním nešťastně trefíte třeba futra v garáži, což není nesnadné, zrcátko vyskočí z protikusu, ke kterému ho přitahuje silná pružina a zábava na další hodinu je jasná. Nicméně, žádná inteligentnější zrcátka jsem na STčko nenašel, takže asi vyřešeno. Po výfucích zatím neprahnu, Monster řve dost a aktuálně mi ticho u STčka nevadí, možná spíš naopak, i když uznávám, že si trochu s myšlenkou na ozvučení pohrávám. Přednost ale budou mít nové gumy, olej, svíčky atd. atd., až budu 100pro spokojený s technickým stavem, můžu si hrát... I tak je ale na prvním místě jiné plexi, jsem dost vysoký a přijde mi, že na mě fouká více jak na Monsteru, vyšší nebo s jiným sklonem to ale vyřeší.

05/2017 nainstalován držák na telefon, přece jen už není tolik času na bloudění, takže navi často přijde vhod - doporučuji - Ram Mounts drží perfektně, žádné vibrace, telefon se ani nehne.

05-06/2017 vyměněny přední brzdové kotouče (házely), brzdové destičky, svíčky, palivový a vzduchový filtr, řetězová sada, před odjezdem na dovolenou ještě proběhne výměna oleje, nicméně již nyní má motocykl chování vybrané, je velká radost na něm jezdit a pneu Pirelli Angel ST jsou z říše snů, protože narozdíl od Pirelli Diablo Rosso II (které mám na Monsteru), neubývají před očima a drží úplně stejně. Původně jsem je chtěl dát i na Monstera, ale když vidím, jaký mám s Monsterem aktuálně nájezd, budu pokračovat v měkkých lepivkách, Angel ST bych z Monstera musel ve finále sundavat kvůli stáří!

11/2017 nešlo odolat - namontovány karbonové Ducati Performance výfuky a krátce otestováno... Teď se motoru dýchá podstatně lépe, odezva na plyn je prostě úžasná a neplecha nikde žádná nečekala, o to více se těším na jaro, i když ještě jsou potřeba nějaké další investice do TOP stavu...
Recenze

Chtěl jsem občas vyrazit ve dvou, Monster se na to ale nehodí a navíc už má svá léta na trápení ve dvou, proto padla volba na STčko. Možná i proto, že aktuální modelová paleta Ducati mě nechává chladným, vyjma krásné Panigale, což je pro mě dost smutný fakt, s ohledem na to, že cca do roku 2012 bych si vždy dokázal v garáži představit klidně celou modelovou řadu. Časy se bohužel mění a snaha zalíbit se všem, vítězí... Nejen u Ducati, ve světě čtyř kol je ten samý případ BMW, naopak ve světě dvou kol, začíná BMW hrát oproti Ducati úplně jinou ligu...LEPŠÍ!

Nechtěl jsem nic zásadně slabšího oproti Monsteru, zároveň jsem ale nechtěl další čtyřventil, který by chodil při servisu zase téměř do naha. ST3 jsem nikdy nějak v hledáčku neměl, měl jsem na něj ale jen tu nejlepší zpětnou vazbu, proto když se naskytla nabídka na tento kousek, neodolal jsem a jel se podívat a svézt.

Ovladatelnost je perfektní, navíc je to eSko, takže ve dvou stačí rukou přitáhnout centrál vzadu a spolujezdkyně je vítána! ABS se na jízdy se spolujezdcem hodí taky, i když jsem byl a vlastně stále jsem jeho odpůrcem na motorkách, tak jsem teď i rád, že tam je... Dvě sezony jsem téměř nejezdil, inu rodina, první kilometry tedy byly hodně opatrné, už jsme se snad ale sžili za těch 1000 km(k 7/2017 najeto už 5000 km), které jsem stihl najet.

S kufry se dá pohodlně jet dálničním tempem, vyšší rychlosti už ale ovlivňují řízení. Noční přejezdy jsou úplně v pohodě, světlo svítí velmi nadprůměrně.

Ne každému se STčko líbí, nedá se říci, že by to byla vyloženě krásná Ducati(první generace ST s více kulatým kukučem mi přijde rok od roku více sexy), barevná kombinace toho mého je pro mě ale neskutečně TOP, stejně jako na Monsteru! Nicméně v době, kdy spatřilo STčko světlo světa, bylo váhově a technicky někde jinde, než tehdejší cestovní stroje. STčko je prostě o radosti a možnosti se o ní podělit i s někým dalším.

ST = SPORT TOURING, to je potřeba brát v potaz, nikdy to nebylo a nebude vyloženě pohodlné křeslo na hltání kilometrů bez emocí a bez bolesti...

Což koneckonců dokládá výlet v 8/2017 na území Slovenska a Maďarska, kdy jsme s klukama dali více než 1500 km za 4 dny, po kterých jsem se cítil všelijak spokojeně, jen ne odpočatě. Za řídítky jsem se ale rozhodně nenudil a bezprostředně po návratu domů sním o tom, až zase někdy, někam, brzy...za kopečky!
Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
DESMOFulcrum
DESMOFulcrum napsal 07.08.17 v 09:40 10b.

Krásná motorka. Ty by sis do garáže žádnou hujdu nezaparkoval. Po dlouhé době jsem se začetl do tvých myšlenek a co na to říct... jak já ti vole rozumím!

Milanek13
Milanek13 napsal 01.08.17 v 10:18 10b.

Koukám ,že to máme dost podobně. Monster + STčko (já mám tedy S2R 1000 a ST4s).Takže téhle kombinaci dost rozumím .

Mirinn
Mirinn napsal 18.10.16 v 16:31 10b.

Super volba a a krasna barevna kombinace

s4r
s4r napsal 15.10.16 v 18:47

Díky všem!

Normik
Normik napsal 12.10.16 v 22:21 10b.

Pěkná mašina.

Více komentářůTOPlist