Honda Forza 125 (2020)

Vlastník tompec
Vloženo 11.1.2021
Aktualizováno 14.1.2021

Neskutečný relax - Honda Forza a já ?

Motorka koupena od FIRMA:FOMI (Vendryně)

První dojmy - Když jsem tenhle typ motorek viděl poprvé, zdály se mi neskutečně velké. Myslel jsem si, že by mi stačilo PCXko. Ale pak jsem v od podzimu 2019 začal zkoumat možnosti...

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo si chce vyčistit hlavu!

Doplňky na motorce - Originální kufr, zvýšené plexi do špatného počasí - kappa čiré

Počítal jsem kdejakou recenzi, kdejaký článek o skútrech a pomalu zacal vybírat.
Oblíbil jsem si motorkari.cz a nakonec mě dostal článek, kde kluci srovnávali Forzu s Xmaxem. Vzhledem k tomu,že mám jen B řidičák, jsem měl jasno, že to musí být skútr a protože se znám a vždy, když dělám kompromis, tak pak toho lituju a chci víc, věděl jsem, že to musí být maximální kubatůra a ne jen 50 nebo 75. Takže 125 a pokud možno maximální kilowaty. Xmax a Forza tedy zbyly. Jiné skútry v podstatě nepřicházely v úvahu. Teď v roce 2020 se objevilo pár adeptů, třeba Kymco, ale to už je pozdě a navíc s kompromisy.

Tuto velikost stroje jsem chtěl i proto, že jsem chtěl jezdit i s manželkou, a protože něco vážím, tak to bylo jasné !

Nejdříve jsem zkoušel Xmax v prodejně, nechali mě projet, bohužel Forzu na vyzkoušení neměli,takže jsem musel čekat než něco seženu. To se mi povedlo, ale byl to starý model Forzy a moc mě to nepřesvědčilo.

Odpověděl jsem na inzerát na starší Xmax, ale chtěl za to moc peněz. Takže osud tomu chtěl a já si v lednu 2020 objednal funglovku Forzu s kufrem. Chtěl jsem stříbrno modrou, ale nebyla a tak jsem koupil červenou. I ta je krásná!

Když jsem si ji pak vezl v březnu domů, byla ještě pěkná kosa a já jsem neměl skoro žádné zkušenosti, tak mi asi 15 km cesta trvala snad hodinu. Furt jsem zastavoval a něco kontroloval, seřizoval zrcátka atd.

Moc často nejezdím, ale když, tak si to fakt užívám a momentálně mám najeto asi 1500 km za sezónu 2020. A podařilo se mi přesvědčit i moji paní, aby se mnou jezdila a myslím, že se jí to taky líbí.

Na podzim jsem si koupil ještě zvýšené Kappa plexi. Je to opravdu znát, ten rozdíl, kvůli mé výšce mi origoš plexi v dešti nestačí. Ale trochu drnční, tak to ještě musím vytunit. Zatím mám zpět originál plexi, protože jsem při výměně zjistil, že je prasklé, asi bylo už z výroby. V servise mi ho ale vyměnili v záruce, takže je to OK.

Fotek moc nemám, většinou zapomenu fotit, tak je tady pak přidám až budou.

Už mě teď v lednu svrbí ruce a těším se na jaro, až budu moct Forzu pořádně projet!
Vždycky se krásně zrelaxuju a je mi pak dobře na duši, když se můžu projet !

Jirrri
Jirrri napsal 18.01.21 v 14:41 10b.

Pěkná

Myschan
Myschan napsal 18.01.21 v 10:45 10b.

Já mám modrou a víc se mi líbí ta Tvoje, červená. Každopádně dobrá volba, praktická po městě, příjemná na menší výlet kolem komína a vyčištění hlavy po práci. Gratuluji k výběru a posílám 10

iTomas
iTomas napsal 14.01.21 v 19:01 10b.

Pěkná ta červená Forza. Já jsem na tom dost podobně jako ty. Nějak se to sešlo a po první vlně jsem také osedlal Forzu 125. A taky si užívám každou jízdu, i tu do práce ;) Plexi jsem dal taky vyšší kvůli hluku, ale Puig. Až na dobrodružo s prodejcem plexi jsem s nim spokojený. Ať ti Forza dělá radost!

PadlýAnděl
PadlýAnděl napsal 14.01.21 v 13:58 10b.

dobré rozhodnutí. Manželka se k Forze probojovala po letech ježdění na jiných skútrech. Forza se nedá srovnávat s jinými.V maximálce jde do 130. Tento skůtr nemá chybu.

Kaaamos
Kaaamos napsal 14.01.21 v 13:37 9b.

Pěkný článek! Tak ať jste vždy kolama dolů!