Kawasaki Z650 (2018)

Vlastník raiki
Vloženo 4.1.2021
Aktualizováno 27.7.2023

Moje první motorka a dosáhnu oběma nohama na zem :)

Motorka koupena od FIRMA:Lukáš Burda DIRTBIKES (Opava-Předm - Koupil jsem zde ojetý (zajetý) motocykl a zároveň i vybavení pro jezdce. Plná spokojenost, velmi vstřícný přístup a plno užitečných rad. Motorka mi byla i vzhledem k počasí dovezena domů.

Yamaha MT-07: Rozhodla cena za ojetou a stav.

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem motorku kupoval v zimě a počasí nepřeje, tak první jízda byla velmi krátká. Navíc se teprve budu znovu učit jezdit po x-letech, takže se musíme spolu pořádně seznámit.

Zatím nemám zkušenosti s motorkou, ale první svezení napovědělo, že to bude pěkná zábava. Pro začátečníka, kterým jsem to budou hezky ztrávené chvilky a radost z jízd.
8.4.2021 - Takže najeto prvních 200km a pocit výborný. Krásně se ovládá, jede nádherně a postupně dokupuji blbinky (polepy, víčko brzdovky, atd.). Pořád se učím, takže občas mi to zdechne při rozjezdu :( , ale zvykám si jak na spojku tak i plyn.
27.7.2023 - Tak jsem si už na motorce něco pojezdil a spokojenost. Pro menší osoby jistota dosáhnutí obou nohou pevně na zem. Dokoupeny různé funkční doplňky jako nabíječka či taška na sedadlo spolujezdce apod. Měl jsem i několikrát projet se na jiných motorkách jiných značek vrámci předváděcích akcí, takže ano má své malé mouchy, ale více méně nezklame.

raiki
raiki napsal 22.09.22 v 15:50

Tak jezdím druhou sezónu a spokojenost. Absolvoval jsem nějaké ty kurzy a zajezdil si na hezkých okrskách po beskydech a okolí. S motorkou jsem se pěkně naučil. V hustém provozu na některých úsecích i slušná střela pro bezpečné predjíždění.

VB79
VB79 napsal 10.01.21 v 17:26 10b.

Dobrá volba na první svezení po X letech jak píšeš, motorka co nevyděsí a dost odpustí, tak kolama dolů a ať ti dělá jen radost.

pali3x
pali3x napsal 04.01.21 v 20:48 10b.

Super motorka
Prajem všetky šťastné kilometre kolesami dole + všetky šťastné návraty domov a veľa zážitkov na cestách . Hlavne OPATRNE, keďže je to prvá motorka + jazdec bez skúsenosti. Tých cca 50 kW ( trafil som?) je po prepočte na váhu MEGA porcia výkonu oproti autu (pre nás začiatočníkov). Pritom na motorku je to taký nie celkom veľký výkon.
Našťastie generácia dnešných 40+ toho najazdila dosť aspoň na bicykli (nie je to síce motorka, ale má 2 kolesá ). Dnešná mládež jazdí skôr na simulátoroch, ktoré sa správajú úplne nereálne Našťastie ich reálne motorky / autá až tak veľmi nezaujímajú (napr môj syn).
Tiež toho nemám veľa najazdeného (okrem auta, bicykla...) a dávam si obrovský pozor. Človek NIKDY nevie a motorkár je často pre vodičov áut neviditeľný . Za tých pár kilometrov som už zažil pár prípadov - samozrejme všetko s obrovskou rezervou. Našťastie má človek po rokoch jazdenia autom aspoň nejaké skúsenosti z premávky (predvídanie...). Síce motorka je iná ako auto, ale aspoň je človek na ceste ako doma a nezmätkuje ako nejaký vodič s čerstvým vodičákom.
Osobne mám rád cesty s minimálnou premávkou v peknej prírode - nie som pretekár, skôr motorkár "obdivovateľ" (často stojím na pekných miestach a užívam si chvíle "slobody"). Niekedy je trochu otrava dostať sa von z mesta.