Kawasaki Z650 (2017)

Vlastník Gabuli
Vloženo 5.3.2019
Aktualizováno 3.5.2019

Po mých prvních dvou sezonách na KTM DUKE 200 dozrál čas pro změnu. Volba padla na Kawasaki Z650. Je prostě nádherná, a taková "holčičí" v barvě která mi padla hned do oka. Ani velká, ani malá, pro mě s luxusním došlapem na plná chodidla.

Yamaha MT-07: V porovnání se Z650 se mi zdála větší a víc vhodnější pro vyzrálejší jezdce

První dojmy - Mým prvním dojmem je jízda od přepravníku moto přes dvůr do garáže, s "malou zajížďkou" v ulici před domem. Je to prostě luxus, nemusím se rozjíždět s napůl otočenou plynovou rukojetí, ale jen tak na zvýšený volnoběh. Cítím však, že si na ty všechny koníky, které jsou schované v motoru, budu muset zvyknout. No a tak se stalo, že po dvou týdnech vzájemného okukování v garáži, jsem povzbuzena teplotou atakující dvacítku vyrazila poprvé na sobotní projížďku. No a mé dojmy? První metry jsem měla pocit, že jsem snad nikdy neseděla na motorce. Tréma byla veliká. Ale jen jsme se dostaly z uliček mezi baráky na otevřenou silnici a já měla možnost vyzkoušet, že ve výrobě opravdu nezapomněli do předovky namontovat kolečka od všech šesti rychlostních stupňů, počáteční tréma a rozpaky se rozplynuly jako poslední mráčky na obloze, a já jsem nabyla dojmu, že si to spolu začínáme užívat. Ujely jsme spolu tedy prvních zhruba 130 kilometrů a když jsem se vracela domů, měla jsem už jistotu, že má volba byla tou jedinou správnou a že tohle je ten můj "šálek Káwičky". Už teď vím, že s každou další jízdou si budeme rozumět čím dál víc.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kdo chtějí mít z jízdy radost.

Doplňky na motorce - Jako první na řadu přišla montáž držáku a pouzdra navigace a zásuvky USB pro její napájení. (Bez navigace bych se totiž ztratila za prvním rohem )
19.4.2019 - montáž zvýšeného plexi Baracuda (motorce vyloženě sluší a dělá ji "dospělejší")
2.5.2019 - Montáž padacích rámů RD-Moto (doufám, že je nikdy nebudu potřebovat)
2.5.2019 - Montáž držáků bočních kufrů včetně samotných kufrů. Obojí od SW-Motech (naopak doufám, že ty potřebovat budu)

No a Káwička je v plné polní. Tedy zatím. Čekám ještě na dodání "blástrů" (aby nemrzly prsty)

Moje první zkušenost byla v oblasti přejezdu z ulice do garáže. Dosud jsme se v té garáži okukovaly a čekaly na lepší počasí. A věřily, že si spolu budeme rozumět. Dnes již máme za sebou první dvě projížďky a užíváme si to spolu.

Zatím nejsem schopna posoudit a hodnotit všechny přednosti. Podstatné je, že se na motorce cítím dobře a bezpečně. Mám luxusní došlap na celá chodidla, což jistě ze stran potencionálních zájemců ocení dívky nebo ženy.
Posed i celá ergonomie je uvolněná, ruce i kolena nejsou v žádném nepříjemném úhlu a celkový pocit je takový, že sedím víc "v motorce", než na ni. Napomáhá tomu jak poněkud "baculatý" tvar nádrže, tak i tvar sedla.
Motor má alespoň pro mne dostatečný výkon, tichý a plynulý chod a zátah pěkně odspodu. Rychlostí stupně padají naprosto plynule, bez jakýchkoli doprovodných zvuků, a to jak nahoru tak dolu, a najít neutrál není žádný problém.
Při vyšších rychlostech je motorka stabilní, i když při rychlosti nad 100 km/h jak už to u motorek tohoto typu bývá, je za řídítky pěkný průvan.
Jediné co zatím trochu postrádám, je madlo u sedadla spolujezdce, na které jsem z předchozí motorky byla zvyklá, a které mi umožňovalo snazší manipulaci s motorkou na místě.
Dnes je prvého máje a tachometr od chvíle kdy jsem si motorku přivezla domů, poskočil o rovných tisíc kilometrů. Na to, že letošní sezona vlastně ani pořádně nezačala, to hodnotím velice pozitivně, stejně jako všechny chvíle které jsme spolu zatím strávily. No a konečně také došlo na montáž doplňků, o kterých více v sekci "Instalované doplňky"

context
context napsal 24.02.21 v 17:30 10b.

Pěkná kawa přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu, hlavně kolama pořád dolů

Jurik74
Jurik74 napsal 10.02.21 v 10:54 10b.

TriStudnanda
TriStudnanda napsal 24.09.20 v 09:52 10b.

Ahoj, chtela jsem se jen zeptat, zda jsi mela Kavicku jako novou nebo ojetou. Jde mi o to, ze ja ji mam novou a po prvnim servise se mi moto dost zmenila, vice rve, vice vibruje a navic cvaka vyssim tonem z motoru. Zjistuji, zda mel i nekdo jiny stejne zkusenosti s prvnim servisem...
Diky za tvoji zkusenost
Nikola

Bud
Bud napsal 10.05.20 v 08:11 10b.

Tak sis ji hezky vymazila..

anrous
anrous napsal 30.04.20 v 14:29 10b.