KTM 890 Adventure R (2021)

Vlastník RostaZahel
Vloženo 6.12.2020
Aktualizováno 5.4.2022

KTM 890 Adventure R rally je špičkovým strojem se špičkovými komponenty a vynikajícími jízdními vlastnostmi na vynikajícím podvozku WP Xplor Pro s velkými zdvihy 270 mm. Stroj disponuje velkou palivovou nádrží 20 L a malou spotřebou- 4,5 L/ 100 km.

Motorka koupena od KTM Ostrava Martinov ( KTM Vlašim ) - příkladná dlouholetá spolupráce, ochota a vstřícnost

První dojmy - Hodně povedená motorka, která je omezená jen jezdcem. Myslím, že předčí veškerá očekávání a svým podvozkem otevírá možnosti na úrovní speciálu pro Dakar. Ocenitelné je obousměrné rychlořazení Quickshifter+ a nápomocen je taktéž závodní tlumič řízení od Scottu. Stroj je dále osazen laděným titanovým výfukem Akrapovič, který navíc napomáhá k snížení hmotnosti stroje a to cca: 35%.

Motorku bych doporučil pro - moto bych doporučil pro orange mozky, co už vyzkoušeli různé KTM stroje a chtějí TOP motorku na závodní úrovni a to hlavně do terénu, kde je jako doma ... stroj má ideální těžiště pro snadné a rychlé ovládání ...

Doplňky na motorce - Samotný stroj, v provedení rally, je již v základu velice slušně vybaven. Takto bych stroj dovybavil navigaci, nějaký kufřík pro cestování a estetické doplňky. Já však předělávám R na rally ... viz deník stroje.

Tento stroj jsem si vybral jako vrchol nabídky KTM, univerzál na cestování a do terénu na úrovní závodního stroje. Doposud jsem cestoval na KTM 950 Adventure S, později KTM 1.290 Super Adventure R v TOP výbavě a do terénu na relax používal KTM 350 Freeride v TOP výbavě.
Jelikož KTM vyrobí pouhých 700 ks, z toho 200 ks jde do USA a 500 ks bylo pro Evropu- jsou vyprodány. Přesto jsem se zaregistroval do pořadníku, ale bohužel jsem nebyl vybrán- rozhodl jsem se, že si ji sestavím sám a to v plné TOP výbavě ( dále viz deník motorky ).
Moto je univerzálním strojem- dá se s ním velice dobře cestovat po silnici, ale taktéž v terénu a to za rozumnou spotřebu ...

Gronk
Gronk napsal 02.01.24 v 18:37 10b.

alexander
alexander napsal 05.04.22 v 17:25 10b.

to je střela,váha vítězí

Petr-78
Petr-78 napsal 08.02.22 v 18:15 10b.

Čus Kamaráde , ty jsi nezmar já si myslím že KTM vyrábí jen pro tebe , jasných 10b ať slouží !

RostaZahel
RostaZahel napsal 17.08.21 v 13:29

Mann Ahoj, jj za ty peníze slušný stroj ... tlumiče jsem měl možnost odzkoušet, když pominu výškový rozdíl a i cenový rozdíl, tak hlavní prioritu vidím, že více z lechka kopírují terén, rychleji přitlačí kolo k povrchu, tudíž nemáš tak unavené ruce. Doraz v maximálním utlumení pohltí, takže zase není náraz do rukou. I pro lajka je to rozdíl.
Měj se ...

Mann
Mann napsal 16.08.21 v 19:47 10b.

Vyrobil jsi z toho vskutku originální strojek Jen škoda, že jsi hned ze startu najel na tlumiče WP xplor PRO. Docela by mě zajímal pocitový rozdíl mezi verzí R a RALLY.