Suzuki DL 650 V-Strom (2012)

Vlastník Foresterr
Vloženo 18.10.2020
Aktualizováno 18.10.2020

Návrat na motorku po více než 20 letech. Chtěl jsem něco, na čem můžu opustit asfaltku a dá se na tom cestovat.

Kawasaki Versys 650: Přišla mi malá a má pouze 17" přední kolo
BMW F 650 GS: Vím o několika lidech, které zradil motor
Honda CBF 600S: Jen na silnici
Honda XL 700V Transalp: menší výkon

První dojmy - V-Strom mi padl do ruky okamžitě, jako kdybych na něm seděl odjakživa. Na začátek myslím dobrá volba a myslím, že u něj dlouho zůstanu. Vlastnil jsem kdysi MZ 150 a MZ 250 a najezdil jsem toho na nich dost, ale tohle je přeci jen jiná liga :-).

Doplňky na motorce - padací rám, kryty rukojetí, top case Suzuki, hliníkové boční kufry Trax, kryt motoru, zvýšená řidítka

Měl jsem ve výběru několik motorek. Suzuki V-Strom 650, Kawasaki Versys 650 od r.v 2010, BMW 650 GS dvouválec, Hondu Transalp a taky Hondu CBF 600, byť to je motorka z trochu jiné kategorie. Chtěl jsem něco, na čem budu moct i na polní a lesní cestu (mám les jako povolání). Nakonec, po zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl pro V-Strom. Kawasaki byla malá a má jen 17" přední kolo, Transalp má menší výkon a celkově mi to přišlo jako starší motorka, i když spolehlivá, což se údajně nedá až říct o tom BMW, proto jsem ho vyřadil. CBF 600 vyřadilo malé přední kolo a nemožnost obout terénější pneu. Takže mi zbyl V-Strom a navíc se mi i nejvíc líbil. Navíc ho vlastní kamarád, takže jsem si na jeho stroji sjel a bylo rozhodnuto. Zatím nemám moc co hodnotit, nemám moc zkušeností, ujel jsem teprve asi 500 km, ale už teď vím, že jsem si vybral dobře. Výkon mi bohatě stačí, nepotřebuji trhače asfaltu. Chtěl jsem spolehlivou, snadno ovladatelnou motorku, se kterou můžu opustit asfaltku a dá se na ní pohodlně cestovat. A to přesně Stromek splňuje .

zeke11
zeke11 napsal 18.10.20 v 20:30 10b.

Myslím že jsi zvolil dobře..