Jawa 50/20 Pionýr (1964)

Vlastník elvis78
Vloženo 24.9.2020
Aktualizováno 24.2.2021

Ze šichty na šichtu pospícháš na fichtlu

Vloženo: 26.01.2023, Uskutečněno: 26.01.2023, Stav tachometru: 5700 km, Zhlédnuto: 25x

To zrovna pravda nebude, protože jezdim na kole, ale song je to chytlavej
Dneska jsem vyřezal bubny. Fichtlíček je rozebrán. Koupen silichrom a kotva do betonu průměr 12 pro vytažení ložisek z kol. To se povedlo. Dále jsem chtěl strašně zkusit ošetřit bubny, jak to půjde a jak budou vypadat. Nemám je nijak poničené ani vymačkané tak by bylo škoda je nevycídit. Práce to byla dost úmorná ale stojí to myslím za to. Silichrom, čistič pro ředění a čištění, vyšeptalá 3M utěrka. Docela mi při tom mrzly nohy, neboť tam netopim. Pak jsem zkusil očistit píst a dát zpět válec ale prostě to je moc fest jak tam jsou ve válci rezavý mapky kolem kanálu a asi to bude muset někam na výbrus a pak asi koupit píst a nějaké kroužky. To bych případně potřeboval poradit kde a co a jak. Také jsem si předobjednal repasovaný tachometr, protože ten můj má hezký jen ciferník, zbytek uhnil. Jo ještě čísla jsou asi použitelné, a miska a sklo. .strojek je do šrotu, posuďte sami. Repliku tachometru jsem nechtěl, má hranatý číslice a není tam logo Pal. Tak to je zatím vše. Ráfky czk/ind jsem vracel a přijdou ráfky Mandap. Ty co jsem vracel byly proužkatý, chrom nezakryl pruhy po listování ráfku

Kočičinka (6) napsal 27.01.2023 v 19:50

hezky to pokračuje

1 reakce

elvis78
elvis78 28.01.2023 v 14:20

dík

Milan1963 (272) napsal 27.01.2023 v 10:06

Stěmi bubny jsem to taky dělal. A nejednou - na všech svých 7 pionýrů.
Tachometr - to je masakr.

1 reakce

elvis78
elvis78 27.01.2023 v 11:56

na fichtlíčky jsem koukal nechápu jak mohlo zatejkat do tacháče, když je tam sklo, těsnění.Asi stál dlouho na dešti, pravda, byl jsem na fichtla jednu dobu hodně nasranej

• výlet v roce 2002

16.červenec s mou budoucí ženou, stojící za aparátem, někde mezi Loučení a Chudířem. Tenkrát jsme na fichtlovi docela jezdili :-DD mám ještě fotky z Davle. Příště. Jsem se zděsil, jak to uteklo, to mládí

Vloženo: 28.05.2023
    Uskutečněno: 28.05.2023
  • dráty

Tak jsem obdržel ráfky Mandap, jsou určitě lepší než ty levnější czk/ind ale ne dokonalé. Rozhodně se na ně nechá koukat. Rozhodl jsem se že zkusím vyplést kolo. Dráty mají 3mm a díry v bubnech jsem musel projet vrtákem,

Vloženo: 14.02.2023
    Uskutečněno: 14.02.2023
  • Demontáž

Rozhodl jsem se do započetí renovace. Na internetu je spousty materiálu, obrazové dokumentace a videa a tak jsem fichtla dotáhl do baráku a začal s rozborkou. I když to tak nevypadalo, sedlový plech je solidně shnilej ze

Vloženo: 23.01.2023
    Uskutečněno: 23.01.2023