Jawa 50/20 Pionýr (1964)

Vlastník elvis78
Vloženo 24.9.2020
Aktualizováno 24.2.2021

Vloženo: 14.02.2023, Uskutečněno: 14.02.2023, Zhlédnuto: 35x

Tak jsem obdržel ráfky Mandap, jsou určitě lepší než ty levnější czk/ind ale ne dokonalé. Rozhodně se na ně nechá koukat. Rozhodl jsem se že zkusím vyplést kolo. Dráty mají 3mm a díry v bubnech jsem musel projet vrtákem, protože někde drát vlezl, někde jsem musel točit a některý nevlezly. Synek když to viděl, musel šroubovat a pomáhat mi Dneska jsem zjistil, že podle videa LubošGaráž mám směr drátů asi , asi možná obráceně, takže jsem to vyšrouboval a znova-na bubínku drát který vychází jako vnější jde směrem dolevana ráfek a spodní drát na bubínku utopený jde do prava na ráfek Laborovat jinak není nad čím, drát strčíš kam do ráfku směřuje.NIc jsem ani nepočítal. Padá to tam samo. A synek řiká, tati, uděláme dneska to druhý kolo spolu? já říkám, ale musíš snídat jinak nic nebude. Snídaně byla v jeho bříšku za 3 minuty
p.s.: když teď koukám na starý ráfek, tak to jde obráceně A koukám na jiná kola a asi mám něco blbě
Edit piaf: tak jsem to měl blbě?rozhozeno a jedeme správně 3 mezery a 5 mezer a dokola okolo stola
Vnějsí drát z bubínku jde do prava a další soused vnější jde o tři díry
edit: tak teď jsem z toho jelen. Jeden youtuber dělá obě strany stejně, druhý zrcadlově. To mi posol bulvu... tak a další dva youtubeři to mají zrcadlově, takže teď jsem z toho zmaten. Další a další každá ves jinej pes. Poslední akce-zkusil jsem jednu strabu rozdělat a zrcadlově to technicky není možné, dráty vycházejí jinak. Konec akce dráty. Teď už jen dáa ložiska, dát na osičku a vycentrovat, dotahnout.Ještě drát má od středu nýtu na konec závitu 15 cm. Vychází to že to bude utažené jen tak tak, závity u niplů vidět nebudou

KrtekBazi (2) napsal 20.02.2023 v 19:05

Ja ti tohle zavidim,,,taky bych se stoural,ale nemam čas.Tak už se tesim na finále

1 reakce

elvis78
elvis78 23.02.2023 v 09:59

Fando nejhorší bude nádrž, vevnitř je dost bordelu a rzi. Na čištění nádrže se nejméně těším

Kočičinka (6) napsal 19.02.2023 v 12:10

Tak snad to trefis správným směrem

1 reakce

elvis78
elvis78 23.02.2023 v 09:58

ano, správná díra a směr ale asi na potřetí

Milan1963 (272) napsal 14.02.2023 v 12:25

• výlet v roce 2002

16.červenec s mou budoucí ženou, stojící za aparátem, někde mezi Loučení a Chudířem. Tenkrát jsme na fichtlovi docela jezdili :-DD mám ještě fotky z Davle. Příště. Jsem se zděsil, jak to uteklo, to mládí

Vloženo: 28.05.2023
    Uskutečněno: 28.05.2023
  • Ze šichty na šichtu pospícháš na fichtlu

To zrovna pravda nebude, protože jezdim na kole, ale song je to chytlavej ;-) Dneska jsem vyřezal bubny. Fichtlíček je rozebrán. Koupen silichrom a kotva do betonu průměr 12 pro vytažení ložisek z kol. To se povedlo. D

Vloženo: 26.01.2023
    Uskutečněno: 26.01.2023
  • Demontáž

Rozhodl jsem se do započetí renovace. Na internetu je spousty materiálu, obrazové dokumentace a videa a tak jsem fichtla dotáhl do baráku a začal s rozborkou. I když to tak nevypadalo, sedlový plech je solidně shnilej ze

Vloženo: 23.01.2023
    Uskutečněno: 23.01.2023