Jawa 50/20 Pionýr (1964)

Vlastník elvis78
Vloženo 24.9.2020
Aktualizováno 24.2.2021

Vloženo: 23.01.2023, Uskutečněno: 23.01.2023, Zhlédnuto: 51x

Rozhodl jsem se do započetí renovace. Na internetu je spousty materiálu, obrazové dokumentace a videa a tak jsem fichtla dotáhl do baráku a začal s rozborkou. I když to tak nevypadalo, sedlový plech je solidně shnilej ze strany molitanu. Molitan očistím, a použiju, plech asi vyhodím. Objednal jsem dráty, ráfky, madla, rychlopal, zadní světlo. Zatím. Jo a už vím proc mi nešel tachometr, neměl totiž náhon. Ale i tak bude asi uvnitř zatuhlý, rámeček má bouchlý. Přední světlo se zdá zachovalé. Revma plechy jsou dost pobité a co jsem koukal po inzerátech, stojí jako nadržový blatník na škodu 100 tak to je zatím vše.

Kočičinka (6) napsal 23.01.2023 v 20:47

Tož přeji pevné nervy při rozborce a šikovné ruce při skládání

elvis78 24.01.2023 v 08:07

díky

KrtekBazi (2) napsal 23.01.2023 v 15:19

Docela ti závidím,,,že mas na zimni vecery co delat.To by mě taky bavilo Tak hodně stesti a tesim se na vysledek

elvis78 24.01.2023 v 08:07

mám dva velký koníčky, moto/kolo a vláčky. U vláčků je kosa a eletrika je drahá, klimu budu kupovat až tak za dva roky a tak nezbývá než řešit fichtla, a dokud ty díly jsou tak je poschánět co nejdřív

Milan1963 (272) napsal 23.01.2023 v 09:50

Renovace pionýra není úplně jednoduchá. Říkám, že není velký rozdíl renovovat Jawu 250 a Jawu 50. K pionýru je ale k dostání skoro vše v druhovýrobě, tak se dělá dobře. Za poslední léta jsem jich asi 5 zrepasoval, některé mám v profilu, výsledek je vždycky - radost!

elvis78 23.01.2023 v 11:54

Určitě se večer na tvé fichtly mrknu. Myslim že největší boj bude s revmaplechy a se zlatejma linkama. Viděl jsem to řešit samolepkami ale to není ono. Taky bude uvnitř řádně zkorodovaná nádrž. Lakování se nebojím, případně si půjčím Satu. Pokud pistole dělá co chci tak by to neměl být problém. Garáž je veliká a igelity se dají koupit v drogerii

DejvGSR (52) napsal 23.01.2023 v 05:47

Ahoj, na tomto stroji jsem začínal. Ve čtrnácti jsem ho dovalil ze zahrady, stál tam asi 7 let v pilinách. Od patnácti s čerstvým řidičákem jsem prováděl první nesmělé krůčky na komunikaci. Byl jsem prvním rokem na gymplu, bylo přesně prvního května a já jako přespolní nemusel do průvodu. Tak jsem konečně vytáhl mašinu a jezdil.

elvis78 23.01.2023 v 06:09

Pěkně! Já prvně, pod Patřínem, sedlal kamarádovou 555. Jezdila krásně. Mohli mi bejt tak 12? Nevím. Pak jsem si půjčil a černo fichtla bratránka a s odřenejma ušima dojel jednou na učňák do Kolína, bez papírů i ke stroji. Pak už jako majitel řidičáku jsem pořídil od kámoše tohoto krasavce, na něm jsme s budoucí manželkou podnikali výlety.

• výlet v roce 2002

16.červenec s mou budoucí ženou, stojící za aparátem, někde mezi Loučení a Chudířem. Tenkrát jsme na fichtlovi docela jezdili :-DD mám ještě fotky z Davle. Příště. Jsem se zděsil, jak to uteklo, to mládí

Vloženo: 28.05.2023
    Uskutečněno: 28.05.2023
  • dráty

Tak jsem obdržel ráfky Mandap, jsou určitě lepší než ty levnější czk/ind ale ne dokonalé. Rozhodně se na ně nechá koukat. Rozhodl jsem se že zkusím vyplést kolo. Dráty mají 3mm a díry v bubnech jsem musel projet vrtákem,

Vloženo: 14.02.2023
    Uskutečněno: 14.02.2023
  • Ze šichty na šichtu pospícháš na fichtlu

To zrovna pravda nebude, protože jezdim na kole, ale song je to chytlavej ;-) Dneska jsem vyřezal bubny. Fichtlíček je rozebrán. Koupen silichrom a kotva do betonu průměr 12 pro vytažení ložisek z kol. To se povedlo. D

Vloženo: 26.01.2023
    Uskutečněno: 26.01.2023