Honda CMX500 Rebel (2020)

Vlastník BrdyRider
Vloženo 23.7.2020
Aktualizováno 25.7.2020

Zkrátka splněný sen. Hned jak jsi na ní u Šmuclera v Plzni sedl (...no, byl jsem si na ní sednout asi tak 6x haha) tak jsem věděl že mi pasuje tak akorát pod pr_del - žádný hrbení, nohy akorát, ani vepředu ani vzadu, šířka řidítek taky pintlich...

Motorka koupena od FIRMA:Autocentrum Jan Šmucler (Plzeň 3-J

Kawasaki Vulcan S (EN 650): prostě si ji pořídím za rok ! (a Harleje Sportstera za dva)

První dojmy - Pořídil jsem si Rebela výměnou za skútr (Yamaha X-MAX 300 rok 2019, byla to taky funglovka, a nedám na něj dopustit (!) a budu ho mít v duchu pořád rád... Ale - chtěl jsem prostě řadit nohou, to je jasný ne ? Na rovinu - udělal jsem si u Šmuclerů na parkovišti asi 3 osmičky stylem: nastartovat, neutrál, chvějící se nohou zařadit jedničku a pooomalu rozjezd a za pikovteřinu brzda, neutrál (sakra jak jsem byl rád že oproti modelu 2019 už má ukazatel kvaltů na budíku !), a zastavit. Dobrý... a znovu rozjezd. Slečna obchodnice to pozorovala s mírným úsměvem, při předání prý "jezděte si tu jak dlouho chcete ať si nenamelete hubu a nerozbijete tu krásnou novou motorku". U třetí osmičky už jsem tam dal i 3ku ! a čtvrtou osmičku jsem už vypustil a jel rovnou natankovat k té pumpě hned za autosalonem směrem do města. No a pak už to šlo nějak samo... Obavy byly zbytečný, i když od poslední motorky na který jsem kvrdlal kvalty nohou uplynulo dost let - byla to MZta, 150ka... NDR :) dneska je to jen vzpomínka na takovýho lepšího Simsona.

Motorku bych doporučil pro - Tohle je divná otázka. Někdo v recenzi píše že pro menší postavu, někdo že pro ženský... Já bych řek pro každých kdo na tom nechce úplně lítat 200km/h, kdo se rád zastaví, vyfotí most, nějakej kopec, hrad atd. a jede dál... Klidná kochací jízda prostě. Každej ať si na něj sedne a rozhodne se. Ale bacha je to návykové !

Doplňky na motorce - Co jsem chtěl hned od začátku, tak bylo plexi a kufry nebo tašky nebo aspoň tankpad apod. Ohledně plexi - nechtěl jsem univerzál, a líbil se mi Puig a Givi. Volba padla na Givi 140S smoked a k tomu držák přímo na Rebela AL1160A. Čekal jsem na něj teda přes měsíc, prý korona a čína a musí se naplnit loď a plk plk, ale teď už je namontovanej, a - líbí se myslím.

Co se týká nějaké brašny - zatím jsem si pořídil v yshop.cz takovýho "bobíka" (Held iconic EVO) na tu zadní sedačku, je vidět na fotkách. Zatím stačí, ale přijdou boční brašny, myslím Legend Gear, uvidíme.

No a třetí věc co tam mám - pro mě nutnost - TomTom, taky je vidět na fotkách, ten mi zbyl z X-MAXe.

A vlastně taky už něco ubylo - zadní stupačky šly střelhbitě pryč.

První cesta od Šmuclerů byla na chatu v Brdech kde ji mám ustájenou. Neskutečně jsem si to užil až za Plzní, a nevím proč ta cesta kterou jezdím X-krát za týden autem a má 30km najednou na Rebelovi byla dlouhá 120km. Divný - nějak se mi tam připletla Radyně, fouklo mi to pak přes Rožmitál do Příbrami a přes Hostomice a Strašice teprve do cíle :)
První pocit byl - jak jsem říkal byl jsem zvyklý na X-MAXe který má plexi - že když jedu 80-90 km/h všechny mouchy mám na bundě a na přilbě, a fakt nebyl jsem zvyklý na ten protivítr při jízdě. Což následně po pár vyjížďkách už bylo ok. Druhý pocit byl zátah - i když to není úplně trhač asfaltu, to co jsem od Rebela očekával splnil. A třetí první pocit byla čirá radost v zatáčkách. Nízký sedlo, výkon motoru (na mě) akorát, řidítka (na mě) široká akorát - Rebel se v zatáčkách klopí prostě sám. Pak když jsem si ho konečně už v klidu prohlížel, jsem byl příjemně překvapenej i slušným zvukem.

No a aby měl taky nějaký mínusy - a opět s porovnáním s X-MAXem - ty brďo tady na tom není ale ani trochu nějakej odkládací prostor ! Takže pár prvních výletů s baťůžkem na zádech... a to myslím fakt baťůžek, a ne baťůžek ;)

Co by mohl mít větší tak je nádrž, ale - ok, pumpy jsou na každým kroku, a aspoň si tam dá člověk kafe a Snikrsku, no ne ?

Šetřil jsem ho do těch prvních 1000km do první servisky. Takže žádná extra velká akcelerace, rozumný otáčky, atd. každej to zná. Po prvním servisu už mu sem tam naložím, a zdá se mi, že jede líp a líp. Možná je to jen pocit, ale zdá se mi že si tak jako všechno sedlo, zvuk má lepší, vejfuk už nesmrdí, a 120km/h dává úplně v pohodě kopec nekopec. (ano vím že maximálka v TP je vyšší, ale jsem takový jezdec "pozorovatel" a do těch 120km/h se myslím budu pohybovat standardně). Teď má nějakých 2200km celkový nájezd.

nexus
nexus napsal 19.08.20 v 12:11 10b.

krásná mašina a až sundáš to plexo , které je bude ještě hezčí

BrdyRider
BrdyRider napsal 05.08.20 v 22:47

přiložil jsem manuál k plexi Givi do sekce manuály

Spunt76
Spunt76 napsal 05.08.20 v 21:11 10b.

Zdravíčko,
Honda CMX 500 Rebel 2020 - koupil jsem ji minulý pátek. Předešlá mašina - cestovní enduro - šlo do totálky. Paní v modré fabii mi zahradila cestu, nedala mi přednost, přesto že jsem jel po hlavní a situace se odehrála na dlouhé rovné přehledné silnici, nikomu nic nebránilo ve výhledu. Přežil jsem, snad bez následků a rozhodl se pro klidnější jízdy na klidnější mašině - Rebel. Kochat se, ale raději počítat s nejhorším a nejezdit moc rychle, aby bylo možné včas brzdit, v případě, že nedostanete přednost. Tento styl je pro mě dost nový, ale docela rychle si zvykám a všem doporučuji tuto mašinu. V mém případě i těm, kdo si konečně připustili, že někteří řidiči aut, čekajících na vedlejší silnici, nemají prostě odhad. Domnívají si, že když jste tak daleko, že to stihnou. Pak se diví, vy se válíte v bolestech a pláčete nad mašinou. Ale hlavně jsem se chtěl zeptat. Ten plexi štít je KAPPA AL1160AK?

Tondast
Tondast napsal 30.07.20 v 23:46 10b.

Pěkně napsané.
Dík

Macech
Macech napsal 28.07.20 v 17:17 10b.

Pěkně napsaný 10 bodů dávám velmi rád i proto, že u mě stojí v garáží úplně stejný Rebel dokonce i od stejného dealera Hondy - Snad se někdy na Plzeňsku potkáme