Honda NC 750X (2016)

Vlastník Consternus
Vloženo 17.7.2020
Aktualizováno 1.6.2021

Krásná vysoká motorka se spoustou úložného prostoru a nízkou spotřebou.

Motorka koupena od Soukromá osoba

První dojmy - Motorka je už doma a čeká se jen na vydání řidičského oprávnění A, do včerejška bylo pouze B. Na první dojmy z jízdy si musím ještě týden počkat.Tak konečně řidičák v kapse a s motorkou na prvních kilometrech. Od začátku naprostá spokojenost, lehce ovladatelná, přede jako kočka a naprostá pohoda. Ujeto cca 300 km a nemám výhrad.

Motorku bych doporučil pro - Tahle motorka je podle mě určená všem, co nepotřebují bláznit na silnicích, ale hledají spolehlivý stroj na cestování.

Doplňky na motorce - Padáky, vyhřívané rukojeti, kufry Kappa, předělané sedlo s gelovými vložkami, USB zásuvka na řidítkách
jaro 2021 - zakoupeno zvýšené plexi

Průměrná spotřeba - 3.26621 l/100km

Tuto motorku jsem si vybral z mnoha adeptek po shlédnutí mnoha testů motorek na webu. Hledal jsem motorku cestovní, s úložným prostorem, nízkou spotřebou.
Zatím mám jen naježděno cca 13000 km na skútru PCX 125.
Takže se už nemohu dočkat, až vyrážím po autoškole na opravdové motorce sbírat zkušenosti.
Po 300 km spotřeba 3,3l/100, a to jsem ji chvílemi i dost pohonil. 100 km z toho ve dvou. Už se těším, až vyrazím na nějaký větší trip.
Po najetí 2000 km zůstává naprostá spokojenost, ve 14000 vyměněny původní pneumatiky, dva trochu delší výlety, 300 a 250 km, naprosto na pohodu, se spotřebou 3 l/100km prostě super. Na dálnici zkusmo rychlost na tachometru 170 km, ale pohodlná rychlost kolem 110, při vyšší už přece jen větší nápor vzduchu proti.
Nájezd na jednu nádrž zatím nejvíc 402 km a to tam zbyl ještě cca litr benzínu...
V závěru motorkářské sezóny bych rád shrnul své poznatky. Zatím mám najeto něco přes 7000 km bez nějakých problémů. Celkem přes 19000 km a vytahaný řetěz, asi by chtěl na novou sezónu nový. Napínání je skoro na červené značce.
Bohužel vzhledem k situaci jsem nemohl vyrazit do Evropy a tak jsem jezdil na výlety u nás. Motorka je krásně ovladatelná, v chladnějším počasí jsem ocenil vyhřívání gripů. Dlouhodobá spotřeba se drží na 3,13 l/100, když ji honím, vyleze na 3,5, to je pořád super. I ve dvou (dohromady cca 190kg) jede krásně, skoro necítím rozdíl.
V kufrech odvezu středně velký nákup bez problémů, věci na 7-14 denní trip by neměly být problémem. Stále víc oceňuji ukládací prostor v prostorách falešné nádrže, pití, doklady a další věci po ruce bez potřeby slézat z motorky.

Codo
Codo napsal 11.12.20 v 16:30 9b.

Mám taky eNCo, jen ve verzi S, jsem menší postavy. Jo, hondě se povedl výbornej tah, postavit kolem takovýho motoru pohodovou motorku. Je trošku jiná a je zajímavý, že to je přesná trefa do vkusu určitýho typu jezdců, a není jich málo. Žádný honění vody, žádný dokazování si. Kus poctivýho železa pod prdelí, vyzrálost, spolehlivost, nezáludnost, vstřícnost. Když se chce člověk trochu rychleji svízt, sveze se. Když se chce pohodlně, ale přitom ne nudně, někam svižně dopravit, dopraví se. Když se chce po silnici jen tak poflakovat, poflakuje se. Kromě vysloveně sportovní střelby cokoliv. A to vše se spotřebou Jawy Mustang z mládí. Genialita falešný nádrže je báječnej bonus k tomu. Skvělá motka.

RaYama
RaYama napsal 26.11.20 v 12:32 10b.

Hezká motorka, také jsme o ní loni uvažoval. Nakonec tedy vybral jinou, ale i tak se mi stále líbí Ať dobře slouží.

Myschan
Myschan napsal 12.08.20 v 11:22 10b.

Ať Ti nosí jen radost

Goodji
Goodji napsal 25.07.20 v 21:24 10b.

Geodet
Geodet napsal 24.07.20 v 15:50 10b.