Honda CB 500X (2019)

Vlastník Marasnik
Vloženo 1.7.2020
Aktualizováno 12.10.2020

Idealni, universalni stroj na cestovani i do lehkeho terenu, za doboru cenu.

První dojmy - Moje prvni moto, predtim sem jako dite jezdil motocross na enduru Honda 50, ani nevim co to bylo za model, asi nake MT, nebo CRM z 80. let, a potom na Suzuki RM 125 taky naka 80-90 leta. Hned mi padla do ruky i pod nohy, je to presne ten kompromis, ktery jsem hledal a moh si dovolit.

Motorku bych doporučil pro - Stroj pro kazdeho, kdo nehleda trhac asfaltu, ale pohodlne cestovani s moznosti zajet si i naky ten lehci teren.

Doplňky na motorce - Padaky, USB nabijecka, centralni stojan.

Hodna a spolehliva motorka, ktera vam ledasco odpusti. Mam najeto nakych 3000 km a tezko hledam co bych ji vytknul a kdyz uz, tak to jsou jen subjektivni dojmy. Napriklad brzdy by mohly vic jedovatejsi, kdyz to srovnam s MT07 na ktere sem jezdil v motoskole, tak to bylo o necem jinem. Nicmene jde o zvyk a to co tam je uplne staci, ikdyz obcas bych si pral aby brzdila vic. Dalsi vec ktera mi trochu vadi je, ze kvuli rozmeru zadniho kola 160/60 nesezente pneu s terenim vzorkem a jste tak omezeni jen na Dunlop Trailmax Mixture, nebo Pirelli MT 60 RS Corsa, coz mi prijde skoda.

Co se tyce cestovani, tak dokazu si predstavit na ni jet delsi trasy, ikdyz po 300km se muj zadek zacal ozyvat, ze by uz rad pauzu :) Ale to bych rekl ze je tim ze neni zvykly ;) Chystam se na ni do Svedska, tak musim treanovat a kdyztak pak napisu vic.

Nejsem zadny technik, takze z tohodle pohledu vam moc nereknu a nebudu si tady hrat na experta. Snad jen, ze pekne tahne odspodu, coz vyuzivam pri predjizdeni v mensich rychlostech.

Uz je tady o ni hodne napsano + redakcni test, takze bych to jen opakoval.

Za me teda velka spokojenost a az najedu nejaky delsi trip, tak tu pridam update, pokud bude neco o co se podelit.