Triumph Tiger 900 GT (2020)

Vlastník Perpe
Vloženo 22.6.2020
Aktualizováno 9.8.2021

Můj první Triumph a jsem opravdu nadšen,vzhled,kvalita zpracování,motor a jízdní vlastnosti.

Motorka koupena od FIRMA:CARTec motor (Triumph, Suzuki) (Br

BMW F 900 XR: Potřeboval jsem pro dva,což nebylo úplně ono,a docela tvrdá,řek bych na normální povrch,ale na ty naše cesty
Yamaha Tracer 900: Řekl bych naprosto v pohodě,ale za 15 minut jsme si neměli co říct,nesedla mi.

První dojmy - Tak padla na první dobrou,vzhled,a potom svezení,max spokojenost i ve dvou.

Chtěl jsem zkusit 3vál,a musím říct,že mám za sebou prvních 300km(zajíždím,takže rozumně)a jsem nadšen ,Posed mi sedí dokonale,ergonomie pro mě super,motor si teprve sedá i s brzdama,ale každej kilák je to lepší.Jak psal Láďa z motorkářů,vodí se úplně super,zatáčky vymetá jedna báseň,výkon motoru,pro mě dostatečnej,je takovej sametovej kliďas,po zajetí přepneme do sportu a uvidíme,jak se předvede .Elektronickej plyn,mám poprvé,a naprosto perfekt,reaguje přesně na chlup.Pecka..Převodovka super,kvalty padají úžasně,ťuknu a je to tam.Koupil jsem GT ,takže jsem si doobjednal quickshifter,řazení bez spojky,jel jsem s tím na předváděčce a za mě naprosto dokonalý.Nejlepší z těch, co jsem zkoušel.Můj názor. Gumy Metzler,zatím dobrý.Podvozek jsem si poladil na svou váhu,takže max.spokojenost.Dají se seřídit i přední vidle.Větrnej štítek plní svou funkci naprosto dokonale,mám 175 a štítek v dolní poloze ok.I zpracování se zdá na velice dobré úrovni,až jako ruční práce.Sedlo zatím taky dobrý.A teď tu máme 7,5 palcovej displej to je taková třešeň na dortu,čitelnost atd,perfektní.,spoustu věcí,přehledný,ovládání za jízdy,na1.Nemám co vytknout,konektivitu s mobilem,zatím nemám.tak uvidíme jestli časem nedokoupím.Dobrý je ,že mají vše předchystaný,takže můžete dokupovat a je to otázka chvilky a máte to tam.Vono Pročko,je o 50 táců dražší a některý věci pro mě až tak důležitý nejsou,radši pořídím kufry.Takže zatím za mě, Triumph na výbornou.

Recenze 2.část 1.8.2021
Již dlouho se rozhoduji o doplnění informací a zkušeností k tygrovi.Až mě k tomu donutilo to,že , mi před někokila dny ,odešla převodovka.Pochopitelně na tripu ,aby to bylo zajímavější.Najednou to přestalo řadit důle,šajtra jde do prázdna a kvalty nikde.Rok stará motorka ,najeto 15 000km a odejde řazení.Nechápu to,neboli chápu,proč,nekvalitní materiál,to je celý.A jak jsem zjistil nejsem první,kdo má potíže s převodovkou.Musím říct,že mě Triumph totálně sklamal,co se týče kvality a servisu.O servisu se rozepíšu až tahle anabáze nějak dopadne,zatím můžu říct ,servis nic moc.

3.část 9.8.2021(porucha převodovky)
Bohužel jsem stále ve fázi totálního naštvání,(slušně řečeno)moto dovolená v pytli,náklady vynaložené v pytli,(nevím jestli se můžou používat sprostý slova,mám jich teď plnou hubu)Ale půjdu k věci,po anabazi vůbec dostat motorku na servis ,(mají plno)a odsouhlasení s rozebráním motoru,(někdo to musí zaplatit,tak to musí odsouhlasit asi angláni)se konečně začala hledat příčina tohoto stavu.Motor bohužel, nemá kazetovou převodovku, čili se musí lidově řečeno půlit,takže rozborka do šroubku,Při ohledání (vypadá to jak na pitevně)kde na první pohled nebylo nic patrné,se zjistilo za pravděpodobnou příčinu nemožno řadit,opotřebení řadící vidličky ,jedná se o desetiny milimetru,údajně nedořadí kola,tak malé opotřebení,že tohle způsobí by mě teda nenapadlo.Vidlička je z šedé litiny,nevím proč se po 15 000 takhle opotřebuje a jestli je to ten důvod ,proč to nejde.Navrhoval jsem na konce vidličky nanést tvrdochrom,ale to nejde,musí se postupovat tak,že se nahradí stejným dílem,protože je to v záruce.Tak uvidíme.
Druhá věc je,že nahradní díly se objednávají a vozí buhví odkud,ale ne z republiky a myslím,že ani ne z Evropy.Takže čekací doba na díly je ...nikdo nedá přesnou odpověď.Tipuje se 14 dní.Tož tak.Jinak kluci na servisu jsou perfektní,snaží se pomoci,ale víc udělat nemůžou.Prostě takhle je to nastavený pro Českou republiku.Díval jsem se, že o Anglány se pečuje úplně jinak.Napsal bych něco o motorce,ať jenom nekleju,ale pořád to nemůžu skousnout,ten problém.Jenom to ,že jsem vyměnil gumy,při 10 000,(vzorku hafo)ale neseděli mi na asfaltě,tak jsem dal pireli scorpion a pro mě na asfalt úplně jiná liga.Tourancky mi přišli tvrdší a tak nedržely,ale na polnačce byly dobrý.Jinak s jizdními vlastnostmi naprostá spokojenost.i jízda ve dvou super.Takže tak,zdravím všechny příznivce jedné stopy a ať Vám to jezdí.(doufám,že i mě brzo bude.kuva,to přece musí jít,dyť je to jenom kus železa)

Livestyle
Livestyle napsal 18.01.22 v 13:42 10b.

Jak dopadla oprava?

Clint.
Clint. napsal 16.09.21 v 04:13

Tak te sleduji jak pokracujes a tedy zadna slava, po pravde, mam podobnou zkusenost od kamarada co ma tigera 1050 a mel to same vidlicka kvuli ktere se ohlodaly prevodove kolecka na petce a sestce a oprava ho stala 60tis pac to uz neni v zaruce tak to tahal z kapsy a ted ma tenhle model co mas ty, objednany jiny kamarad, tak te budu napjate sledovat dal a vlastne diky ze to sem pises, dal drzim pesti at se jeste svezes

jiřus69
jiřus69 napsal 03.08.21 v 00:00

Tak to mě moc mrzí a zároveň jsem zklamaný protože jsem byl z 900 nadšený jak se T povedla. Držím palce aby oprava proběhla kvalitně a rychle abys ještě mohl jezdit. Na to s tím servisem jsem taky zvědavý

Perpe
Perpe napsal 02.08.21 v 16:51

Clinte dík za podporu. Jsem z toho ještě na prášky.Zrovna dovolená.Jinak je to perfekt stroj.Jen kdyby to ti angláni dělali poctivě.

Clint.
Clint. napsal 02.08.21 v 16:25

To je tedy neco, preji hodne stesti s vylecenim převodovky, drzim pesti at to dobre dopadne