Triumph Tiger 900 GT (2021)

Vlastník Tomino-cz
Vloženo 12.3.2024
Aktualizováno 12.3.2024

Vysněný stroj , krásná motorka s tradicí značky.

Motorka koupena od FIRMA:MOTOCENTRUM HK (Hradec Králové)

První dojmy - Delší dobu jsem už po ní pokukoval a poprvé jsem na ní sednul na Motosalonu a bylo rozhodnuto. První dojem z jízdy? :-D Jelikož při koupi byly gumy už za optimální životností, tak nic moc. Po výměně naprostá paráda. Na mou postavu ideální stroj s menšími rozměry a váhou. Pohodlný posez, i když s docela tvrdým sedlem. A hlavně je krásná, i přesto, že má ve předu světlo ve tvaru plaveckých brýlí, mě se to líbí. :-D.

Doplňky na motorce - Motorku jsem už kupoval s originálními hliníkovými kufry a spokojenost, jen bych asi top case volil o něco širší.
Další doplněk jsem instaloval hrazdu s držákem na mobil, nebo navigaci. Původní hrazdu jsem nahradil novou, kterou jsem si navrhnul a vyrobil sám. Držák je DR2-F, je pevný, zamykatelný a nemám strach, že by z něho mohl mobil vypadnout. Chtěl jsem něco co budu mít lépe před očima, proto takto. Trochu nevýhoda je, že je jen letmo uchycený na šroubech plexy a při větších otřesech mám trochu obavy o plexy.
Nechal jsem letos přešít sedlo. Tovární mi na delších cestách moc nevyhovovalo a bylo dost tvrdé. Přešít jsem ho nechal ve firmě Motosedla.cz v Mníšku u Liberce.
Práce na něm byla odvedená co do designu a kvality práce perfektně. Co se týče pohodlí, můžu zatím jen dát na první dojem a ten je dobrý. Nechal jsem si na sedlo řidiče nainstalovat gelovou vložku a sedlo příjemně změklo. Delší cestu jsem s ním zatím nepodnikl, tak nemůžu posoudit, ale myslím že zlepšení tam bude.

Chtěl jsem něco na cesty a pohodovou jízdu. Něco co se bude líbit, bude spolehlivé, bude mít tradici značky a to Triumph podle mého názoru splňuje.
Po pořízení motorky jsem hned měnil pneumatiky. Sjeté na prostředku. Prostě špatný. Vybíral jsem a jelikož jezdím 99% silnice, zvolil jsem Metzeler Tourance NEXT 2. Gumy jsou fajn, ale příště zkusím něco s mírně hrubším vzorkem.
S motorkou jsem najezdil cca 5000 km a zatím velká spokojenost. Je lehká, není ani příliš velká, hezky se ovládá. Brzdy jsou perfektní, dobře se dávkují. I přesto, že skvěle brzdí, nejsou kousavé. Motoru nemám co vytknout, jen asi trochu ten zvuk tříválce . Výkonu má dost na to aby mě dovezla tam kam potřebuji i s nákladem. Je to moje první motorka s quickshifterem a můžu říct, že to je hodně návyková věc. I když je na ní obousměrný, používám ho hlavně na řazení nahoru a dolů se spojkou. Vždy to tak zvláštně cukne a úplně z toho nemám dobrý pocit, ale spíš je ten problém ve mě.
Co bych motorce vytknul je sedlo, aspoň pro mě je fakt tvrdé. Našetřil jsem nějaké kačky a sedlo nechal přešít. Šili mi ho ve firmě Motosedla.cz v Mníšku u Liberce a musím říct, že perfektní práce. Ještě jsem nevyzkoušel na delší cestu, ale první dojem je bezva.
Další drobnost jsou drnčící plasty u předních blinkrů. V otáčkách kolem 3000 strašně drčí, i když ty vibrace nejsou nějak dramatické. Rozebral jsem, podlepil tenkým páskem gumy a je po problému.

TomasNBK
TomasNBK napsal 16.03.24 v 20:07 10b.

Parádní Tiger, taky jsem po něm koukal

Vladounreal
Vladounreal napsal 15.03.24 v 08:45 10b.

z cestovních endur je tenhle Triumph Tiger 900 GT moooc povedenej. Tak ať ti dělá jen samou radost.

biosák
biosák napsal 12.03.24 v 15:56 10b.

Moc pěknej,užívej

31081
31081 napsal 12.03.24 v 15:16 10b.