Triumph Tiger 1200 XC (2019)

Vlastník fantomaz
Vloženo 12.6.2020
Aktualizováno 12.6.2020

Těžká jak hroch, ale jede jak ďas!

Motorka koupena od FIRMA:MOTOCENTRUM HK (Hradec Králové)

První dojmy - První jízda z Hradce nic moc, tma, mokro, zvuk mě při pvní jízdě moc nezaujal, hned po dvou kilometrech se mi uvolnilo levé zrcátko, tak jsem ho nechal zapraporované.

Motorku bych doporučil pro - Pro koho ? - kamarád mi to přejmenoval na hrocha, ač je to Tiger, takže pro toho kdo to vytlačí z garáže a vyleze na to, pak už jsou to jen samá pozitiva a také nemít v hlavě bramboračku a sem tam přemýšlet o životě a smrti.

Doplňky na motorce - Krom navigace mě nic nenapadá je to XCA, vše už tam je. Jen snad proti konkurenci to nemá hlídání tlaku v pneu v základu, to jsem vyřešil dvěma senzory tlaku na ventilky k navigaci 595, bohužel nemohu zatím použít, protože ty čepičky se musí použít pouze na kovové ventilky, já tam mám , gumové a ohýbaly se dopředu při brždění, takže to do přezutí musím vydržet.

Prodal jsem nc 750x a tento stroj mi padl do oka. Když jezdíte na 12stovce, kterých jsem pár měl, tak vás pak NCčko moc nanadchne, ten zátah se nedá srovnat. Tak jsem zavolal do toho Hradce a slovo dalo slovo, boční kufry včetně držáků zdarma a top case mi také přidali zdarma, krom plotny a opěrky. Tak jsem se jel podívat a po druhé už jsem na tom odjížděl.
Trochu trpělivosti to chce při zajíždění, to probíhá do 1600 Km a začínáte na 3000 ot/min., až se propracujete k 8000ot/min.,ale o to víc vás to pořád překvapuje, jak to postupně múžete rozjíždět do 5-6-7-8 tisíc a jak to táhne pořád víc a víc a při těch 8 tis. otáčkách to je teda rachot a ten zvuk je o něčem jiným, než jsem psal při první jízdě.
Jinak je tam všechno co moderní motocykly dnes nabízí - tft displej,vše LED, podsvícené ovladače, vyhřejvání všeho, WP podvozek, přísvit do zatáčky , je to luxus, jen ta váha , ale když se na to vyškrábu, zařadím a rozjedu je vše zapomenuto!
Spotřeba je cca 5,35-5,45, ale mohu jet jen na 5-10 mm plynu a jedu za 4,7 litru, ale to mě nabaví pokaždé, někdy to člověk protáhne. Motorka se cítí dobře kdekoliv, na dálnici, a nejlépe na rozbité silnici, nastavíte off a comfort a žehlí to náramně, ale do lesa s tím nepolezu to dá rozum, to už jsem si zkusil s Hondou Crosstourem.

marin35
marin35 napsal 29.01.21 v 20:50 10b.

teď jsem motku koupil taky no..deserta. Tím doporučením jsi pobavil

sasos69
sasos69 napsal 16.06.20 v 23:00 10b.

Tak nech sa ti dobre jazdí
Škoda, že som nevidel tvoj komentár ku kovovým/gumenným ventilkom v kombinácii s Garminom skôr. Nemusel som sa aj so ženou "skorozabiť".

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 13.06.20 v 01:00 10b.