Honda Forza 125 (2020)

Vlastník FoHo
Vloženo 31.5.2020
Aktualizováno 2.6.2020

Pohodlná okřídlená dračice je tá moje FoHo.

První dojmy - Sedla jsem si na nový tlumiče a veliký komfort při jízdě. Nečekala jsem, že bude tak živá. Citlivé brzdy jsem cítila velmi než jsem se zvykla být šetrnější. Rvala jsem se s ní, neuměla jsem...teď si nasloucháme.

Motorku bych doporučil pro - Doporučují jí všem co z jízdy chtějí mít komfort, pohodu a praktičnost. Je to boží motorka, která zvládne i delší cesty i protloukání se městem. Pro svoji vybavenost je myslím si docela žádaná. Ženy se nemusí bát jako já na začátku, že je těžká. Je to otázka sebejistoty, porozumění motorce, že se s ní prát nemusím, stačí pár technických triků a je z vás silák:)

Doplňky na motorce - Dvě věci jsem si nechala namontovat. Jelikož jsem s navigaci váhavá tak držák na telefon se mi rozhodně bude hodit. Ten se prý dal namontovat jen na jednom místě a to uprostřed řidítek po sundání plastového krytu. Bylo mi řečeno, že není za co upevnit. A druhá věc jsou vyhřívaný grippy. Ty se mi osvědčili od začátku a vřele doporučují. Ruce nejsou chráněné ochranným krytem a tak na ně hodně fouká, cítím to i přes kvalitní kožené rukavice. Vyhřívání má 5 stupnic a okolo 10C jsem byla vděčná.

Já jí vybrala, protože má skvělý design, který u ženy hraje velkou roli. A matná červená nemá chybu. Prostě mám oko ženy:) Další parametr výběru byl pro mě v rámci B skupiny co si mohu dovolit nejvíc, abych se chvílemi mohla ocitnout i na dálnici a aby mě ten poryv větru nesmetl. O to jsem se víc bála váhy jestli jí zvládnu udržet. Na první pohled a hmat jsem věděla, že je moje. Úložného prostoru si nemohu vynachválit s kufrem, který vřele doporučují maminkám co jsou praktické a musí i na ten nákup. Pod sedačku se vejde celý plato vajec...všechny přežili:) Ještě se bojím projíždět mezi auty, furt mám pocit, že se nevejdu šířkou a tak poslušně stojím frontu. Spotřeba je cca 2l při mé pohodové jízdě co bylo pro mě překvapení pro už takovou větší krásku. Motor je krásně tichý. Dál rozvádět to ani nemohu, protože těm parametrům zase tolik nerozumím a jelikož jsem začátečník tak to nechám na posouzení zkušenějším. Krásný pocit mám na semaforech kde má FoHo nechává za sebou kde koho. Úcta k chopperům na ty bychom si nedovolily:) Jak už jsem se zmínila jsem teprve začátečník a mám veliký respekt k rychlosti a povrchům přes které přejíždím. Vždy zkrátka přibrzdím jestli si nejsem jistá. V zatáčkách krásně drží. Trošku sama chvílemi znejistím kolik můžu naklopit tak si to pokazím přibržděním, ale ono se to časem srovná až se trošku víc poznáme až bude důvěra a sebejistota větší. A zase, vše přiměřeně.

Guga
Guga napsal 07.07.23 v 09:36 10b.

Paráda veliká

tompec
tompec napsal 11.01.21 v 21:50 10b.

Je to super stroj. S tím pomalým oťukáváním to mám stejně

tomcruise77
tomcruise77 napsal 07.06.20 v 20:06 10b.

parádní skutřík, vypadá minimálně na 300 kubíků motor

Gurun
Gurun napsal 05.06.20 v 15:40 8b.

Na zaseté pole se nevstupuje!

JP78
JP78 napsal 05.06.20 v 14:11 10b.