Kawasaki Z900RS (2020)

Vlastník Itnos
Vloženo 15.5.2020
Aktualizováno 15.5.2020

Vloženo: 18.05.2020, Uskutečněno: 16.05.2020, Stav tachometru: 1377 km, Zhlédnuto: 53x

Tak jsem vyrazil z rodné hroudy do aktuálního místa pobytu Na motorku jsem musel dostat všechno, co jsem si autem přivezl do Hodonína. Helmu pro spolujezdce, ntb a bohužel i týdenní špinavé prádlo. Kufr (ten největší co se prodává) vážil 16,4 kg a doporučuje se max. 10 kg Aspon příležitost otestovat, kolik toho vydrží.

Čekal mě přesun o délce skoro 400 km (trasa ve foto). Dal jsem si na to celý den, včetně zastávky na tankování (čti vysypat písek) a menšího občerstvení (čti obžerství), protože doma jsem nechal prázdnou ledničku

V nádrži bylo něco málo přes polovinu a dojezd to hlásilo 130 km, takže do Znojma snad dojedu. Svítilo sluníčko, bylo 13°. Vyrazil jsem v 10 hod. dopoledne a hlásili, že bude krásných 18°. Jo bylo, ale až kolem 16 hodiny

Kolem Hodonína a Břeclavi to znám. Velká neznámá bude dál. Takže do Znojma pohoda. Někde ve Znojmě na OMV jsem natankoval plnou, dal kafe, a snažil se zamachrovat s novým strojem (bohužel nikde nikdo). Tak jsem vylovil mobil, nastavil navigačku a vzhůru do nekonečna a ještě dál, teda do Prahy, tam je konec!

Do Znojma pohoda, do Jindřichova Hradce o trošku méně, jediný problém jsem zaznamenal v rukavicích. Na perforované krátké letní rukavice to fakt nebylo (teda pro někoho, kdo nemá vyhřívané hefty). Někde na první zastávce v Jindřichově Hradci jsem zastavil, protáhnul se, zkontroloval jestli mám pořád kufr a hurá dál.

Další zastávku jsem naplánoval v Mníšku pod Brdy, ale už mi bylo fakt zima (jen na ruce a fimfulína), tak jsem to zkrátil a vůbec toho nelituju. Zastavil jsem hned za Žďákovským mostem u restaurace Staré sedlo Mladá, pěkná a příjemná obsluha, zahrádka s výhledem na moto, odmašlil jsem se, objednal si a šel na wc. Tady skončila sranda. Nejsem žádný černoch, ale můj Fimfulín šel na návštěvu mezi půlky! Už jsem poznal zimu, ale tak malý nikdy nebyl

Po žranici už jsem se těšil domů a taky na úsek u Mníšku, ten znám, tady jsem prvně testoval Z900RS při Kawasaki Green Days 2018
Těch posledních 90 km bylo skvělých Mírně jsem se rozvášnil a jel svižněji, než doteď.

Závěrem: Cestování (380 km) v pohodě, chce to jen teplejší rukavice. Kufr přetížený, ale vydržel, motorka i já taky. Spotřeba mě hodně překvapila, jel jsem většinou 50-70 město a 110 mimo město. Do Znojma spíše 120, sem tam 140 (hlavně před Mníškem) a kufr neuletěl ani při 160 km/h. Počítadlo na moto ukazuje ted 5,5l , aplikace v mobilu 4,7l ale dle mého mínění to bylo 4,5l a méně, protože necelou půlnádrž jsem ještě vyjezdil kolem Hodonína ve stylu řadím až před omezovačem, at to není líná mrdka!

Howgh domluvil jsem. Medaili a pusu na čelo, tomu, kdo to dočte až do konce

• Zajíždění motoru

Tak zajíždění motoru, to je věc, hlavně, když to člověk dělá poprvé :-) Každý říká něco jiného, jeden udělej to takto, druhý takto a třetí píše zase úplně něco jiného. Ať má člověk prostě možnost volby Můj sty

Vloženo: 15.05.2020
    Uskutečněno: 15.05.2020