Kawasaki Versys 650 (2019)

Vlastník TomVersys
Vloženo 19.4.2020
Aktualizováno 20.4.2020

Hezký design, jednoduchý a dostatečně výkonný cesťák.

Suzuki DL 650 V-Strom: Srovnatelný. Versys se mi líbil víc...
Honda NC 750X: Nižší výkon, menší objem nádrže, netypická nádrž.
Yamaha Tracer 700: Menší objem nádrže.

První dojmy - Motorka byla od první chvíle velmi příjemná do ruky a na všechno jsem si zvyknul dost rychle. Jednoduchý ovládání, super spotřeba a hravý dvouvál. Hned po pár kilometrech jsem si řekl, že se moc těším na moment až naložím motorku, baťoh za sebe a strávíme pár týdnů v zahraničí.

Motorku bych doporučil pro - Ideální a jednoduchá motorka pro nenáročného uživatele, která ovšem překvapí a zabaví i zkušené motorkáře. Úsporný a dostatečně výkonný motor. Výborný cesťák, na kterém lze podle mého objet celá Evropa.

Doplňky na motorce - 3 kufry, opěrka pro spolujezdce, blastry, tankpad, 12V zásuvka. V 5/2020 budu kupovat a instalovat přídavná LED světla.

Hledal jsem motorku, na kterou můžu zavěsit kufry, protože rád cestuji.
A tak jsem si koupil Kawu v 7/2019. Ze začátku jsem ji tedy musel "zajet", a tak jsem jezdil podle manuálu - viz. otáčky atd. Poté již následovala plná zátěž.

Mám ji tedy necelý rok a najel jsem dosud necelých 7500 km. Motorka jede příjemně a přesně tak, jak jsem očekával.

Motor - Disponuje výkonem 51 kW, které pro mé účely bohatě stačí. Nejezdím víc než cca 150 a motorka akceleruje velmi ochotně z každého stupně. Subjektivně nedostatek výkonu nepociťuji. V srpnu 2019 jsem po zajetí motoru se spolujezdcem podniknul 14 denní dovolenou - Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko a Itálie. Všechny tři kufry byly plné a na bočních jsem měl ještě připoután stan se spacáky. Motorka byla tak plně naložená a i přesto jsem měl dostatek výkonu.

Brzdy - Přední dvojkotouč brzdí dobře a jsem spokojený.

Podvozek - Je velmi příjemný a komfortní. Všechny nerovnosti na silnici výborně žehlí.

Úložný prostor - Na motorce mám dva boční kufry po 28l a topcase, který disponuje objemem 47l. Jeden boční mám já jako řidič, druhý má spolujezdec. Do topcasu pak dávám nepromoky a další věci - antipich, olej na řetěz, hadr aj. Boční kufr v pohodě stačí, když si uvědomíte, že jste na motorce. Stejně polovinu věcí nevyužijete. Vždycky vezete víc, než nakonec potřebujete. Jediný co bych bočním kufrům vytknul je způsob plnění - výklopný do boku. Na druhou stranu způsob úchytu je jednoduchý a jsou hned nasazený. Ale hliníkáče jsou hliníkáče. Na doklady, peníze, klíče, pití a další věci mám tanklock na nádrži, abych měl všechno hned u sebe. Tanklock se dá ve vteřině odepnout a zase připnout - doporučuji. Mám menší 5l a větší 15l.

Spotřeba - Většinou jezdím pod 4,5l. V případě, že jedu se spolujezdkyní a naloženou motorkou, tak se vejdu do 5l. Nádrž má 21l, což je velkou výhodou a taky to je jeden z důvodů, proč jsem se nakonec přiklonil k Versysu. Tankuju vždy po 400 km, kdy v nádrži zůstává ještě pár rezervních litrů. V tomhle motorka nemá konkurenci, většina cesťáků má 15 - 18l. Skvělý !

Servis, poruchy - Bez problémů. Pouze výměna oleje a filtru.

Kawu využívám po městě, po okrskách i na dálnici. Všude se s ní jezdí super. Ve městě ideálně sundat kufry kvůli šířce.

NEDOSTATKY - Zatím jsem shledal dva. 1) Na palubním počítači mně chybí údaj o venkovní teplotě. 2) Palubní počítač bych uvítal, kdyby se dal ovládat tlačítkem na rukojeti. Přepínání vedle budíků není moc intuitivní. Oboje jsou detaily, jinak je vše ok.

Roman1962
Roman1962 napsal 21.04.20 v 21:32 10b.

Hezká recence. Ať ti slouží

rudach
rudach napsal 21.04.20 v 18:01 10b.

krasna ! uzivej

Herejk
Herejk napsal 20.04.20 v 21:47 10b.

jiřus69
jiřus69 napsal 19.04.20 v 17:35 10b.

Od první chvíle příjemná do ruky ... tak tomu rozumím ...
Taky to bylo pro mě těžké rozhodování
Pěkná recenze

Čadil
Čadil napsal 19.04.20 v 17:03 10b.