Yamaha XJ 900 (2002)

Vlastník Yogi
Vloženo 16.4.2020
Aktualizováno 25.2.2023

Je nádherná a velká, vzduchem chlazená a takovou jsem vždy chtěl.

Honda CB 750: XJ byla pohodlnější a měla daleko hezčí zvuk

První dojmy - Měl jsem předchozí zkušenost s Hondou CBF 600S, která byla také skvělá. XJ je samozřejmě pro manipulaci na místě o poznání složitější, ale při jízdě se to srovná, jen se s ní musím rozjezdit, přestat se bát ji pořádně položit v zatáčce a tak.

Motorku bych doporučil pro - Klidný pohodář, který má sílu.

Doplňky na motorce - plotna na kufr

Původně jsem chtěl Hondu CB 750, chtěl jsem klasickou motorku, jaké jezdily v době, kdy jsem byl mladý, a které jsem znal jen z časopisů. Pak jsem narazil na XJ 900 Diversion a obě porovnal a vyhrála Yamaha. Mám najeto jen něco přes 100 km, takže jen na začátek - krásný zátah motoru, plynulý, příjemný posed a pohodlí. Jzdím po pauze 5 let a tak musím opatrně, mám respekt a užívám si klidnou jízdu, na to jsem tu motorku kupoval.
Četl jsem o její spolehlivosti a snad to tak bude, chci ji jen leštit a jezdit, oboje mě baví. Po koupi jsem vyměnil olej, olej v kardanu a brzdovku a ještě nechám udělat ventily a vzducháč a nic jiného snad zatím nebude potřeba.

Tak mám najeto prvních cca 200 km. Zvykáme si na sebe a jde to dobře, jsem stále víc jistější a dostávám ji do ruky. Moc mě baví se rozjet, naházet tam 1 až 5 a pak už jen jet, vesnice nebo mimo ni, pobere všechno, stačí pracovat s plynem.

widowmaker
widowmaker napsal 03.10.22 v 22:39 10b.

krasnej stroj

Marfy.VFR
Marfy.VFR napsal 28.12.20 v 16:44 10b.

Krásný kousek, dobře jsi udělal. Když si porozumíte, bude to doživotní vztah.

Matool
Matool napsal 26.04.20 v 11:03 10b.

Opravdu pěknej kousek jsi našel dobře jsi koupil už jich moc není

Čadil
Čadil napsal 16.04.20 v 08:47 10b.