Yamaha Tracer 9 / 900 (2019)

Vlastník davo777
Vloženo 31.3.2020
Aktualizováno 29.4.2022

Verze GT, láska na první pohled, krásná, rychlá, moderní, přesně co jsem hledal,spousta doplňků k mání

Triumph Tiger 800 XC: Tracer GT mi sedl ihned je nádherný Triumph bez doplňků nic moc a mám lepší servis na Yamahu, ale teď jsem koukal na nový Triumph Tiger 900 a ten mně zaujal,ale měnit rozhodně nebudu

První dojmy - skvěle odvladatelná, lehká, super zvuk, perfektní nastavitelnost, přehlednost displeje u veškerých nastavení, vidět i za slunce, super spotřeba, která se projeví hlavně u dlouhého cestování, malé originál kufry, jinak bez chyb, ihned padla do ruky

Motorku bych doporučil pro - pro toho, kdo už ví, že chce cestovat daleko od domova, zároveň potřebuje slušný výkon na předjíždění, pohodlnou a sportovní jízdu zároveň, jízdu ve dvou bez znatelné ztráty výkonu, pro nováčka docela silná, tam bych doporučil jít přes Tracera 700, nebo dát si slabší palivovou mapu a kontrolu trakce na 2, ten tříval fakt jede

Doplňky na motorce - dokoupil jsem rozšíření stojanu, kryt chladiče, nosiče kufrů a ještě čekám na tlumič řízení a vyhřívané sedlo na zakázku, no a poslední věc ještě padáky, dnes dány ochranné polepy na nádrž, rampa SPZ,2.4. přidán tlumič řízení už se na to těším,dnes 14.4. mi dorazilo upravené vyhřívané sedlo pro oba, tak zítra jdu montovat, povedlo se viz fotky.. Tak sedlo zapojeno a je to paráda,kolem 24.4. mají dorazit padáky Kappa a tím zatím končím úpravy moto, je 24.4. a padáky dorazily, takže namontovat a jet, trochu jsem se spotil u montáže hlavně z levé strany, červenec 2020 montáž přídavných LED světel, srpen jiné plexi od Kappa, výborně sedí a funguje,prosinec výměna páček za lámací CNC

[b]Poprvé jsem na ní seděl na Yamaha days a hned jsem věděl, že ji budu mít a ještě více jsem ji chtěl, když vyšla ve verzi GT a jakmile jsem ji viděl ještě s výfukem SC Project, bylo rozhodnuto. 119 k po výměně výfuku včetně svodů už je slušné s perfektním zvukem, nastavení tvrdosti, palivové mapy, kontrola trakce za mně super,displej úžasný, k tomu rychlořazení nahoru(musím si zvyknout). Spotřeba zatím pod 5l najeto 2020km, když jedu pilu ,tak k 6l, pokud jedu pohodu, tak 4,5l. Zatím pouze asfalt, kde teda sedí perfektně, ale plánuji i lehké šotoliny,tak uvidím. Měli jsme jet Slovinsko a v létě Bulharsko, což zatím vypadá jako utopie, když máme zpátky totáč, tak uvidíme jak se to bude vyvíjet ať ji můžu vyzkoušet na dlouhé štreky. Tak mám za sebou prvních 250 km s manželkou za zády a musím říci, že fakt dobrý, spotřeba pod 5 a to ji nešetřím, pohodlí super, jen malá nevýhoda výfuku, který je dost blízko stupačky spolujezdce a trochu si žena spálila podpatek, no jo, ale je to SC Project a ten dolů nepůjde. A ještě jedna věc, musel jsem zadní tlumič dát na tvrdo, protože se projevila nízká nosnost a to vážíme dohromady 145kg..to je první nemilé překvapení, musel jsem nechat předělat hlavní stojan, nemíním ho sedřít o cestu. Červen Srbsko a Bulharsko, občas šotolina a musím pochválit přepínání palivových map hlavně v terénu jsem ocenil snížení výkonu, kdy jsem nemusel hlídat tolik plyn a projel vše. Srpen 2020 prodloužení blatníků od Pyramidu a první dlouhá cesta s manželkou do Rakouska, krom zmíňované nízké nosnosti opravdu nic špatného nemohu říct, projeli jsme spolu 2200km a vše super. Září - cesta kolem ČR(1700km) včetně pár šotolin, opět úplná pohoda, je lehká,velmi dobře ovladatelná i v plné náloži se třemi kufry

cunado
cunado napsal 19.09.20 v 09:35 9b.

Super, recenze, zajímala by mě ta zkušenost na sotolině, přece jenom je to motorka na silnici, takže jak to zvládla?

davo777
davo777 napsal 10.04.20 v 00:43

Čau Romane, díky, jo kola jsou lakované a ten výfuk je fakt paráda i s DB kilerem, ještě mi mělo dnes přijít sedlo s vyhříváním, ale zadrhlo se to na dopravě..

Roman_ST1
Roman_ST1 napsal 09.04.20 v 15:28

Gratuluji k novému stroj, ty kola jsi nechával lakovat? Origo jsou modré. Ten výfuk je pecka, to mě dráždí hodně

davo777
davo777 napsal 02.04.20 v 20:38

to je lak origo

Luca_69
Luca_69 napsal 02.04.20 v 09:28 10b.

Užasný Ten SC má nádherný zvuk. A prosím ten podsedlový plast je samolepka nebo lak ?