Honda NX 650 Dominator (1990)

Vlastník BigBangMk5
Vloženo 16.3.2020
Aktualizováno 16.3.2020

Absolutně spolehlivá,srdcovka...

Honda XRV 750 Africa Twin: Neuvěřitelně vysoké ceny

První dojmy - Rychle jsme si zvykli,ikdyž první dojmy byli smíšené,nedovedl jsem si vůbec představit že pojedu dál nežli 100km...a ve finále 2x transalpina..Lago di garda,4x Grossglockner..slovensko..maď arsko..polsko...a už ani nevím

Motorku bych doporučil pro - Pro toho,kdo chce spolehlivou nízkonákladovou univerzál motorku.

Doplňky na motorce - Upravy pouze již zmíněná menší rozeta,denní LED svícení,zásuvka 12V a pal.filtr..

Stroj vybrán kvůli ceně a spolehlivosti...poctivá JAPAN 1990

Najeto s ní mám cca 45000 z celkových 75 000...v drtivé většině zahraniční dovolené...po silnici ale i lehčí off.Ze 70% s přítelkyní a s baglama-bohužel tam poznáte jak je slabá přední brzda..Člověk na takovéto cesty musí mít k Domíkovi vztah...Přesuny po dálnici fakt nejsou med:)Vibrace jednoválu snad zmiňovat nemusím...z těchto důvodů jsem vyměnil zadní řetězové kolečko z 46 na 42 zubů a už se nechá jet relativně dobře v kuse 120-140.ve 120 točí 5tis...Jak se ale sundá "náklad" a vyrazí se na vyjížďky typu "horské silnice" je skvěle ovladatelná a motor i na svůj věk a objem tahá dobře.V lehčím off je také v pohodě.Jsem klidný jezdec takže pro mne ok.Spotřeba cca 5,2-5,6L/100km
Pneu jezdím Metzeler Tourance a je to ok.Řetězovka pouze DID.. Moto kupováno s prasklým pístem a přidřeným motorem,tak jsem dal nový píst sadu,gufera ventilů,rozvoďák,spojku, ložiska v řízení a kolech.Jediné závady za mého provozu byla prasklá příruba karbecu a cca v 60tis odešlo CDI.Ale vzhledem k tomu že veškeré opravy si dělám sám tak náklady byli nízké a vím co tam dávám:)Olej měním pravidelně po 3tis i s filtrem a používám 10w40,15w50 a 20w50...podle toho v jakém období a kam jedu.Moto chytá kdykoli,ale už vím že mne čeká volnoběžka startéru.Podle mne je to motocykl ke kterému musíte mít fakt vztah pokud na něm chcete cestovat:)Měl jsem pár motorek,ale tuto si 100%nechám společně s RF900.

MoBrusin
MoBrusin napsal 09.07.20 v 09:32 9b.

Ahoj, mašinu chválím Mám taky Domino a mám taky Rafana mohla by bejt celkem sranda to někde postavit vedle sebe Měj se a ať to šlape v pohodě

RFo šlape jak švýcary, Domino mě občas pozlobí, ale to se vychytá.

jungen
jungen napsal 23.03.20 v 12:11 10b.

Tak tak,taky ho neprodam asi nikdy

chipman
chipman napsal 20.03.20 v 18:53 10b.

Super stroj!

dragsterrr
dragsterrr napsal 20.03.20 v 13:57 10b.

Tiez som ju mal vo farbach ala teplakova suprava :). Lahka, co je super hlavne do terenu a jednoduchy vzduchac, bez zbytocnej elektroniky. Normalne je mi za nou smutno :).

monter
monter napsal 20.03.20 v 09:55 10b.

To je pravá srdeční záležitost, trochu i závidím, sám vlastně něco podobného hledám, ale zatím nenašel.