Honda NC 750X (2018)

Vlastník grinchd
Vloženo 18.1.2020
Aktualizováno 28.3.2020

Nový člen rodiny po Hondě Pcx 125

Motorka koupena od pri-motocentrum (Kamenný Most)

První dojmy - Při první usednutí za řidítka byla samozřejmě znát váha i výška oproti PCX, ale na to se dalo celkem rychle zvyknout, zvláště s porovnáním výkonu (samozřejmě porovnám NC a PCX). Myslím, že jako přechod z ze 125 skútru na velkou motorku, je NC fajn, žádný trhač asfaltu, ale zatím mi bohatě stačí.

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil asi všem, kdo nehledá extra výkon, ale pohodovou jízdu

Doplňky na motorce - Centrální stojan, kufr

Tuto motorku jsem si vybral spíše asi náhodou, popravdě ani už nevím, kde jsem na tento typ narazil, ale oslovila mě, jak vzhledem, tak cenou a co se mi moc líbí, je falešná nádrž, která je využita, jako box na věci, na což jsem byl hodně zvyklý ze skútra, v neposlední řadě je i spotřeba velice příjemná (cca 3,4 l/100km), i když spotřeba u motorky by se asi ani řešit neměla, ale je to určitě také plus.
Četl jsem si hodně recenzí, názorů a jak jsem zjistil je hodně odpůrců NC-ček, ale nakonec i tak jsem do něj šel, protože mi přijde k přesedlání ze skútru prostě ideální a upřímně, výkonově mi zatím bohatě stačí (zatím najeto pouze cca 2000 km) a mé vyjížďky jsou spíše na kochačku, než jezdit pilu, i když celkem svižně se s tím dá jet také

Nejdelší výlet byl zatím i s batůžkem na Fláje (zatím jen vše po asfaltu) a i ve dvou lidech mi to přišlo v pohodě, jen tedy to sedlo, opravdu z něj bolí zadek uvidím ještě tuto sezonu, jestli si na něj zvykneme a pokud ne, bude výměna za Shad, které lidi chválí.

Řikám, zatím na něm nemám nějak moc najeto, ale prozatím asi není nic, co by mi na něm vadilo, jediné co mě mrzí je, že není v základu zásuvka na 12V a centrální stojan, což oboje u PCX z roku 2014 bylo. Stojan, už je dokoupený, ne tedy originál, ale z čech od pana Patočky z MP-KOVO a zásuvku časem také budu muset dodělat.

To je zatím asi vše co mě napadá

HUNTER1977
HUNTER1977 napsal 21.04.20 v 22:33 10b.

Mě dělá jenom radost. Tak ať tobě taky!

Mewerik
Mewerik napsal 21.03.20 v 06:37

Tak já přecházím letos, pokud to korona dovolí na 750NCX DCT z Forzy 125 Jestli má někdo nějakou zkušenost s décétéčkem tak ať napíše na co si dát pozor a tak... nebo i nějaké tipy na doplňky...

Duster93
Duster93 napsal 25.01.20 v 16:44 10b.

Dobrý výběr.
Taky jsem začal s PCX a teď skončil u NC. Jen jsem to vzal přes CB500X, které je vhodnější do lehčího terénu neč NC

Geodet
Geodet napsal 25.01.20 v 08:49 10b.

Dobrá volba.

Splatterhouse
Splatterhouse napsal 20.01.20 v 20:12 9b.

hezká motorka, hodně pohody na cestách