Beta Xtrainer (2017)

Vlastník erbe
Vloženo 17.1.2020
Aktualizováno 6.4.2021

Fantastické enduro pre nižšie postavy, začínajúcich jazdcov a jazdcov ktorých baví viac technické jazdenie ako paľba. Xtrainer má nižšie sedlo, kratší rázvor, lepší rejd ako závodné enduro (model RR)

První dojmy - Ľahká Obratná Nie odstrašujúco ale dostatočne silná na všetko

Doplňky na motorce - Výztuhy chladičov
Ochrana kolena
Fastway pákovanie
Chrániče páčok Acerbis
Znížený odpor spojkových pružín
Hustejší olej 10w vo vidlici

Veľa ľudí sa sťažuje na slabý podovzok. Pravda je že podvozok nie je zlý. Podvozok je dobrý ale je stavaný na pomalú technickejšiu jazdu, nie na paľbu. Má menej zdvihu a je výrazne mäkší ako na závodnom endure. Jeho správanie je bližšie trialovým strojom.
Z dôvodu inej geometrie a špecifického podvozku sa jedná o tzv "hybrid" bike, nie závodné enduro. Podobné motorky sú napr. KTM Freeride. Optikou závodného endura je to shit.

Motor je identický s modelom RR, takže všetky súčiasky sú v princípe zameniteľné. Je ale inak naladený. Nemá výkonovú špičku ostrého závodného modelu, vytáčanie do vysokých otáčok je preto skolo zbytočné, ale možné to je.

Motorka má vstrekovanie oleja, takže nie je nutné miešať olej a benzín. Pre isotu lejem pri tankovaní malé množstvo oleja pre istotu ako prevenciu zadretia v prípade zlyhania systému vstrekovania. Systém vstrekovania ako taký je pomerne blbuvzdorný, ale stali sa prípady, že sa poškodila alebo uvoľnila hadička. Motorka ale má diagnostiku nízkej hladiny alebo nefunkčného motorčeka.

Motorka má sériovo pomerne tuhú spojku. Vzhľadom na nižší výkon motora je ale bezpečné znížiť predpätie spojkových pružín podložkami.

Ja som s motorkou maximálne spokojný. Nenáročná na údržbu a je veľmi odolná aj pre také nemehlo ako som ja.

Motorku som zadovážil primárne ako tréningový nástroj pre zlepšenie techniky jazdy a aby bolo jazdenie na väčšej motorke zábavnejšie. Jazdenie na ľahkej 2T motorke ma ale úplne pohltilo a väčšiu motorku používam len výnimočne a primárne na cestovanie.

Kocour555
Kocour555 napsal 19.01.20 v 16:42 10b.

Dobrej popis

Kamikadze-Ace
Kamikadze-Ace napsal 19.01.20 v 13:06 10b.

bruttopyr
bruttopyr napsal 18.01.20 v 20:21 10b.

Xtrainer je skvělá motorka pro někoho, kdo začíná nebo pro ty, kteří s tím nehodlají skákat na MX trati.

dekel
dekel napsal 17.01.20 v 13:18 10b.

Pekne napísané